AK HĽADÁTE BICYKEL, KTORÝ JE UŽ VEĽMI BLÍZKO ENDURO ŠPECIÁLU, ALE S O NIEČO MENŠÍMI ZDVIHMI, MENEJ PRETEKÁRSKOU GEOMETRIOU A CHCELI BY STE ROVNO MENŠIE ZADNÉ KOLESO, POTOM JE TRANCE X SX JASNOU VOĽBOU. JE NAVRHNUTÝ AKO FULL-TIME MULLET A NALADENÝ NA ZDVIHY 160/145 MM. MÔŽETE TEDA OČAKÁVAŤ EXTRÉMNE VYSOKÝ FAKTOR ZÁBAVY, NO ZÁROVEŇ S NÍM ZVLÁDNETE AJ DLHÉ STÚPANIA, KTORÉ MUSÍTE PREKONAŤ, ABY STE SI UŽILI ĎALŠIE PARÁDNE TRAILY A ZJAZDY. NECHÝBA ANI MOŽNOSŤ ÚPRAVY GEOMETRIE A SAMOZREJMOSŤOU JE AJ ÚLOŽNÝ PRIESTOR V RÁME.
HLAVNÉ PREDNOSTI
Hliníkový rám ALUXX SL s odpružením Maestro
Trance X SX je postavený na hliníkovom ráme ALUXX SL s karbónovým horným vahadlom vyrobeným technológiou Advanced Forged Composite. Vďaka modernej trailovej geometrii je bicykel mimoriadne stabilný v zjazdoch a zároveň prekvapivo svižný pri výšľapoch. Zadné odpruženie Maestro poskytuje zdvih 145 mm a vpredu s ním perfektne spolupracuje 160 mm vidlica. V spodnej rámovej trubke je integrovaný úložný priestor na veci, ktoré chcete mať vždy poruke na ľahko dostupnom mieste.
Nastaviteľná geometria
Trojpolohový systém flip chip umiestnený v spoji vahadla a horných vzpier zadnej stavby umožňuje doladiť geometriu bicykla podľa terénu, štýlu jazdy a veľkosti zadného kolesa. K dispozícii je aj nový flip chip hlavového zloženia, ktorým sa upravuje reach (teda dĺžka rámu) – vďaka tejto možnosti si môžete bicykel nastaviť na krátky, stredný alebo dlhý reach. Všetky tieto jemné nastavenia optimalizujú vašu jazdnú pozíciu pre lepšiu ovládateľnosť a stabilitu, nech vás bicykel zavedie kamkoľvek.
Mullet konfigurácia
Trance X Advanced SX je postavený ako full-time mullet, teda s predným 29“ a zadným 27,5“ kolesom. Predné 29“ koleso zabezpečuje rýchlosť, stabilitu a kontrolu nad prednou časťou bicykla, čo oceníte najmä vo veľmi rozbitom teréne, kde väčšie koleso lepšie prekonáva nerovnosti. Menšie zadné koleso naopak zvyšuje obratnosť a hravosť bicykla a zároveň zväčšuje vzdialenosť medzi sedlom a zadným plášťom, čo je ideálne hlavne pre jazdu vo veľmi strmom a technickom teréne.
| Kategória: | Celoodpružené |
|---|---|
| EAN: | Zvoľte variant |
| Farba: | sivá |
| Materiál rámu: | Hliníkový rám |
| Priemer kolies: | 29” |
| Rám: | ALUXX SL-Grade Aluminum front and rear triangles, 145mm Maestro suspension, 12x148mm thru-axle, 27.5-inch rear wheel compatible, flip chip - Maestro 3, flip chip - headset, integrated down tube storage and under-top tube storage mounts |
| Vidlica: | Fox 36 Float Rhythm, 160mm, GRIP damper, 15x110 Kabolt X, 44mm offset |
| Tlmič: | Marzocchi Bomber Air, two-position compression sweep, 185/55, custom tuned for Giant |
| Riadítka: | Giant Contact TR35, alloy, 780x35mm, 20mm rise |
| Gripy: | Giant Tactal Pro Single Lock-On, 132x35mm |
| Predstavec: | Giant Contact SL 35 S:40mm, M:40mm, L:50mm, XL:50mm |
| Sedlovka: | Contact Switch AT dropper, remote S: 110-140mm travel / 30.9 x 395mm M: 140-170mm travel / 30.9 x 470mm L: 170-200mm travel / 30.9 x 530mm XL: 170-200mm travel / 30.9 x 530mm |
| Sedlo: | Giant Romero SL |
| Radenie: | Shimano Deore, 1x12 |
| Prehadzovačka: | Shimano Deore, Shadow + |
| Brzdy: | Shimano BR-MT420, hydraulic, four piston, Shimano RT-66 rotors [F]203mm, [R]180mm |
| Brzdové páky: | Shimano Deore BL-MT401 |
| Kazeta: | Shimano Deore M6100, 10x51 |
| Reťaz: | KMC X-12 |
| Kľuky: | Praxis Cadet HD M24, 30t, 55mm chainline S:165mm, M:170mm,L:170mm, XL:170mm |
| Stred: | Praxis, press fit |
| Ráfiky: | Giant TRA 2 wheelset, 6061 alloy, hookless, 30mm inner width, 40mm outer width, 21mm height, Wide Guard Technology |
| Náboje: | [F] Giant MTB alloy, six-bolt [R] Giant MTB alloy, 72t POE (Points of Engagement), six-bolt, MicroSpline driver body |
| Špice: | Sapim, 28, J-bend |
| Plášte: | [F] Maxxis Minion DHF, 29x2.5 WT, 60 tpi, EXO, TR [R] Maxxis Dissector 27.5x2.4 WT, 60 tpi, EXO TR, tubeless |
| Doplnky: | tubeless prepared, 2.5" max tire size, 34t max chainring size, 3M tailgate protector, down tube and chainstay protection |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Príbeh značky Giant Bicycles sa začal v roku 1972 s jasným cieľom – meniť cyklistiku k lepšiemu a prinášať radosť z jazdy ľudom po celom svete. V priebehu 40 rokov sa stali jednou z najväčších cyklistických spoločností na svete. Priniesli na trh novinky v podobe inovatívnych technológií a potentov. V roku 1981 firma Giant predstavila prvý sériovo vyrábaný hliníkový rám pre širokú verejnosť.
Jeho nadpriemerná kvalita a cenová dostupnosť mala za následok masové rozšírenie hliníkových rámov. V roku 1987 predstavili svoj prvý karbónový rám na modeli Giant Cadex 980 C, čím Giant bicycles dosiahli prvenstvo v použití karbónového rámu na sériovo vyrábanom bicykli na svete. Bicykle Giant ponúkajú prvotriedne technológie nielen pretekárom, ale aj bežným cyklistom.
