KTM Scarp Prime 2026 je špičkový celoodpružený horský bicykel navrhnutý pre XC a maratónske preteky. Kombinuje ultraľahký karbónový rám, modernú geometriu a prémiové komponenty pre maximálnu rýchlosť, efektivitu a kontrolu v náročnom teréne. Vďaka elektronickému radeniu Shimano XTR Di2 a odpruženiu FOX Factory ponúka precízne ovládanie a pretekársky výkon na najvyššej úrovni.
Karbonové kolesá KTM PRIME Carbon Trail zabezpečujú rýchlu akceleráciu, vysokú tuhosť a istotu pri technických zjazdoch aj prudkých stúpaniach. Integrovaný karbónový kokpit FSA NS SIC dodáva bicyklu čistý vzhľad a presné riadenie. KTM Scarp Prime 2026 je ideálnou voľbou pre športových a výkonnostných jazdcov, ktorí hľadajú ľahký a rýchly XC bicykel bez kompromisov.

| Kategória: | Celoodpružené |
|---|---|
| Farba: | Zelená |
| Materiál rámu: | Karbónový rám |
| Priemer kolies: | 29” |
| Rám: | SCARP 29" Premium Carbon 100 UDH/M4920 |
| Vidlica: | FOX 32SC Float 29" Factory 3PTL 100mm |
| Tlmič: | FOX Float SL Factory 3PTL 210x47,5 |
| Prehadzovač: | Shimano XTR Di2 M9250-12 SGS shadow+ |
| Radenie: | Shimano XTR Di2 M9250 |
| Kľuky: | Shimano XTR M9200-12 Carbon 32T |
| Stredové zloženie: | Shimano BB94-41A pressfit |
| Kazeta: | Shimano XTR M9200-12 / 10-51 |
| Reťaz: | Shimano M9100-12 |
| Brzdy: | #TBD;Shimano CL900 CL 160 freeza;Shimano CL900 CL 160 freeza |
| Kolesá: | KTM PRIME Carbon Trail 29 CL 148/12TA;622x30TSS MS TLR by DT |
| Plášte: | Maxxis Aspen MaxxSpeed/EXO/TR 61-622 |
| Gripy: | ESI Chunky silicone |
| Riadítka: | FSA NS SIC cockpit ICR carbon |
| Headset: | FSA SRS drop/in 1.5" internal |
| Sedlo: | Selle San Marco Aspide Short Open Fit;Narrow |
| Sedlovka: | FOX Transfer SL Factory T100 |
| Objímka sedlovky: | KTM TEAM Light CL-FJ21 - 34,9mm |
| Maximálna hmotnosť: | TBD |
| Hmotnosť: | TBD |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Spoločnosť KTM založil v roku 1934 kováčsky inžinier Hans Trunkenpolz v rakúskom mestečku Mattighofen. Na začiatku vyrábali železiarske a strojárske výrobky. Časom sa firma pretransformovala na KTM Bike Industries - tak ako ju poznáme dnes. V priebehu posledných dekád sa KTM Bike Industries stal vplyvným hráčom v sektore predaja bicyklov.
Použité technológie prešli mnohými zmenami a urobili značný pokrok. KTM je jedným z mála výrobcov bicyklov, ktorý je schopný pokryť celú modelovú škálu bicyklov a elektrobicyklov. Už prvý bicykel KTM Fleetwing niesol známku: "Bikes made in Austria", ktorá viac ako 50 rokov ako grantuje najvyššiu kvalitu použitých materiálov a technológii.
