Nová generácia modelu Anthem nie je iba jedno kolo, ale rovno dve, každé s iným zameraním. Zatiaľ čo „klasický“ Anthem Advanced SL je navrhnutý ako závodný a výkonnosťou cross-country špeciál, Anthem X Advanced by sa dal charakterizovať ako ultra-ľahký a super-rýchly trail bike, prípadne môžeme tento bicykel zaradiť do kategórie downcountry. Od závodného Anthema sa odlišuje vyšším zdvihom vidlice, čo sa prejavuje aj mierne odlišnou geometriou, a navyše má integrovaný úložný priestor v ráme. Toto kolo je nielen prekvapivo rýchle, ale aj návykovo zábavné! Hlavné prednosti KARBÓNOVÝ RÁM ADVANCED SL COMPOSITE Kompletne prepracovaný karbónový rám najvyššej triedy Advanced SL Composite je ľahší ako jeho predchodca a má tiež vyšší pomer tuhosti k hmotnosti (tj efektivitu), čo vám pomôže hlavne v stúpaní. Rámy Advanced SL vyrábame v našej vlastnej továrni zo surových materiálov najvyššej kvality pomocou najmodernejších inžinierskych a konštrukčných metód. Technológia súvislého vlákna (Continuous Fiber Technology) zvyšuje pevnosť a minimalizuje hmotnosť. Pri navrhovaní nového rámu sa uplatnila naša koncepcia nízkej latencie, čo je systematický prístup k maximalizácii účinnosti výkonu jazdca. Každý element rámu je analyzovaný a optimalizovaný tak, aby bola dosiahnutá nová úroveň tuhosti a prenosu výkonu pri minimálnej hmotnosti. Stručne povedané, keď ste pripravení šliapnuť do pedálov, Anthem reaguje bez zaváhania as maximálnou efektivitou. NOVÁ KONCEPCIA ODDPRUŽENIA FLEXPOINT PRO Ďalšou kľúčovou inováciou je úplne nová koncepcia odpruženia FlexPoint Pro – pôvodné riešenie s tlmičom pozdĺž sedlovej rúrky nahradila moderná koncepcia semi-integrovaného tlmiča umiestneného pod hornou rámovou rúrkou. Táto konštrukcia – vďaka použitiu jediného karbónového vahadla – znižuje hmotnosť rámu, ale tiež zlepšuje funkciu odpruženia, kedy pri maximálnom výkone nedochádza k žiadnym stratám energie, ale zároveň nie je nijako obmedzená citlivosť na malé nerovnosti. Dôležitým benefitom je aj to, že v ráme je priestor pre druhý košík na fľašu. Spolu s premiestnením tlmiča došlo aj k zvýšeniu zdvihu zadnej stavby za 100 na 120 mm, čo v kombinácii so 130 mm vidlicou umožní schádzať náročné zjazdy rýchlejšie as väčšou istotou. A je tu ešte jedna dôležitá inovácia – dvojpolohový systém flip chip pre jednoduchú úpravu geometrie podľa typu terénu alebo vašich osobných preferencií. SYSTÉMOVÁ INTEGRÁCIA Vnútri spodnej rámovej rúrky sa novo nachádza ľahko prístupný úložný priestor, ktorý obsahuje úplne nový vodeodolný vak na náradie alebo iné nevyhnutné veci, ktoré chcete mať vždy so sebou. Nové jednodielne kombo riadidlá/predstavec zvyšuje poddajnosť, čím znižuje nárazy a vibrácie pre lepšiu ovládateľnosť a väčšie pohodlie rúk. Spojenie riadidiel a predstavcov do jedného celku tiež šetrí hmotnosť a zjednodušuje kokpit vďaka prehľadnému vnútornému vedeniu káblov. Šírka je vždy 780 mm a dĺžka predstavca je 50–70 mm podľa veľkosti rámu. Ďalej sú modely Anthem X osadené novými zapletenými kolesami Giant XCA WheelSystem s novou generáciou 120zubého skrutkového račňového pohonu pre okamžitý záber a robustnými 5mm bočnicami ráfika pre väčšiu ochranu proti nárazom a defektom.
| Kategória: | Celoodpružené |
|---|---|
| EAN: | 4711291211766 |
| Farba: | Zelená |
| Materiál rámu: | Karbónový rám |
| Priemer kolies: | 29” |
| Rám: | Advanced SL-grade composite front and rear triangles, 120mm FlexPoint Pro suspension, flip chip, 12x148mm thru-axle, internal storage |
| Vidlica: | Fox 34 SL Performance, 130mm, GRIP damper, Boost 15x110, 44mm offset |
| Tlmič: | Fox Float SL Performance, 210/50 |
| Riadítka: | Giant Integrated XC, alloy, 780mm, 9-degree upsweep |
| Gripy: | Giant Tactal, lock on |
| Predstavec: | Giant Integrated XC Alloy S:50mm, M:50mm, L:60mm, XL:70mm |
| Sedlovka: | Giant Contact Switch AT dropper, remote S: 110-140mm travel / 30.9 x 395mm M: 110-140mm travel / 30.9 x 395mm L: 140-170mm travel / 30.9 x 530mm |
| Sedlo: | Giant Grit |
| Radenie: | SRAM Eagle 90 mechanical, 1x12 |
| Prehadzovačka: | SRAM Eagle 90 Transmission |
| Brzdy: | Shimano SLX BR-M7120, hydraulic, Shimano RT-66 rotors [F]203mm, [R]180mm |
| Brzdové páky: | Shimano SLX BL-M7100 |
| Kazeta: | SRAM 70 1270, 10x52 |
| Reťaz: | SRAM 90 Transmission |
| Kľuky: | SRAM 90 Transmission, 32t, 55mm chainline S:170mm, M:170mm, L:175mm, XL:175mm |
| Stred: | SRAM DUB, press fit |
| Ráfiky: | Giant XCA WheelSystem |
| Náboje: | [F] Giant MTB alloy, 6-bolt, [R] Giant MTB alloy, 6-bolt |
| Špice: | Sapim |
| Plášte: | Maxxis Rekon Race 29x2.4, foldable, 120tpi, EXO, tubeless |
| Doplnky: | tubeless prepared, 2.4" max tire size, 34t max chainring size, MRP 1x CS chain guide |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Príbeh značky Giant Bicycles sa začal v roku 1972 s jasným cieľom – meniť cyklistiku k lepšiemu a prinášať radosť z jazdy ľudom po celom svete. V priebehu 40 rokov sa stali jednou z najväčších cyklistických spoločností na svete. Priniesli na trh novinky v podobe inovatívnych technológií a potentov. V roku 1981 firma Giant predstavila prvý sériovo vyrábaný hliníkový rám pre širokú verejnosť.
Jeho nadpriemerná kvalita a cenová dostupnosť mala za následok masové rozšírenie hliníkových rámov. V roku 1987 predstavili svoj prvý karbónový rám na modeli Giant Cadex 980 C, čím Giant bicycles dosiahli prvenstvo v použití karbónového rámu na sériovo vyrábanom bicykli na svete. Bicykle Giant ponúkajú prvotriedne technológie nielen pretekárom, ale aj bežným cyklistom.
