KTM Scarp Exonic 2026 je špičkový celoodpružený horský bicykel určený pre XC a maratónske preteky. Navrhnutý pre profesionálnych jazdcov a náročných športovcov, ktorí vyžadujú maximálnu rýchlosť, nízku hmotnosť a precízne ovládanie v každom teréne.
Ultraľahký karbónový rám SCARP Premium Carbon v kombinácii s pretekárskym odpružením RockShox SID Ultimate a bezdrôtovým radením SRAM XX SL Eagle Transmission poskytuje výnimočný prenos sily, efektivitu pri stúpaniach a istotu v technických zjazdoch. Karbónové kolesá DT Swiss XRC 1200 Spline zabezpečujú rýchlu akceleráciu a vysokú tuhosť pri zachovaní nízkej hmotnosti.
KTM Scarp Exonic 2026 predstavuje bezkompromisný pretekársky stroj pripravený na svetové XC trate aj náročné maratónske podujatia.

| Kategória: | Celoodpružené |
|---|---|
| Farba: | červená |
| Materiál rámu: | Karbónový rám |
| Priemer kolies: | 29” |
| Rám: | SCARP 29" Premium Carbon 110 UDH/M4920 |
| Vidlica: | RockShox SID SL Ultimate 29" 110 15x110 |
| Tlmič: | RockShox SID Luxe Ultimate;FlightAttendant 210x50 |
| Prehadzovač: | SRAM XX SL Eagle Transmission 12speed |
| Radenie: | SRAM POD Rocker AXS Controller |
| Kľuky: | SRAM XX SL T-Type Carbon DUB 34T PM |
| Stredové zloženie: | SRAM DUB pressfit MTB ceramic |
| Kazeta: | SRAM XX SL T-Type XS-1299 / 10-52 |
| Reťaz: | SRAM XX Eagle SL T-Type 12s |
| Brzdy: | Trickstuff Piccola C22 2-Piston;Trickstuff Dächle UL 6bolt 160;Trickstuff Dächle UL 6bolt 160 |
| Kolesá: | DT XRC1200 Spline 29 Carbon 6B 148/12TA;622x30TSS XD TLR |
| Plášte: | Maxxis Aspen MaxxSpeed/EXO/TR 61-622 |
| Gripy: | ESI Chunky silicone |
| Riadítka: | FSA KFX SIC Carbon 65x780mm |
| Headset: | FSA ACR drop/in 1.5" internal |
| Sedlo: | Selle Italia SLR Boost flow Carbon Rails |
| Sedlovka: | RockShox Reverb AXS 30.9 wireless T125 |
| Objímka sedlovky: | KTM TEAM Light CL-FJ21 - 34,9mm |
| Maximálna hmotnosť: | 110 kg |
| Hmotnosť: | 10,6 kg |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Spoločnosť KTM založil v roku 1934 kováčsky inžinier Hans Trunkenpolz v rakúskom mestečku Mattighofen. Na začiatku vyrábali železiarske a strojárske výrobky. Časom sa firma pretransformovala na KTM Bike Industries - tak ako ju poznáme dnes. V priebehu posledných dekád sa KTM Bike Industries stal vplyvným hráčom v sektore predaja bicyklov.
Použité technológie prešli mnohými zmenami a urobili značný pokrok. KTM je jedným z mála výrobcov bicyklov, ktorý je schopný pokryť celú modelovú škálu bicyklov a elektrobicyklov. Už prvý bicykel KTM Fleetwing niesol známku: "Bikes made in Austria", ktorá viac ako 50 rokov ako grantuje najvyššiu kvalitu použitých materiálov a technológii.
