KTM Gravelator 20 LFC 2026 je praktický a plne vybavený gravel bicykel navrhnutý pre každodenné dochádzanie, víkendové výjazdy aj dlhšie bikepacking dobrodružstvá. Spojuje univerzálny gravel charakter s kompletnou výbavou „LFC“ (Light, Fender, Carrier), vďaka ktorej je pripravený jazdiť za každého počasia bez ďalších úprav.
Základom je odolný hliníkový rám Gravelator 20 AL6061, doplnený o karbónovú vidlicu Gravel Carbon Fork F17, ktorá zlepšuje komfort a tlmí vibrácie na štrku aj rozbitých cestách.
O pohon sa stará spoľahlivá sada Shimano CUES 2x10, ktorá ponúka široký rozsah prevodov (46–32 vpredu a 11–39 vzadu), ideálny na kopce, roviny aj zmiešaný terén.
Bicykel je už z výroby vybavený kompletnou výbavou pre praktické použitie:
- blatníky pre jazdu v daždi
- nosič pre batožinu alebo bikepacking tašky
- dynamo a integrované osvetlenie pre bezpečnú jazdu v tme
Plášte Schwalbe G-One Overland 45 mm zabezpečujú istotu, stabilitu a pohodlie na štrku aj asfalte, pričom zvládajú aj horšie povrchy a premenlivé počasie.
Celková hmotnosť bicykla je približne 14,2 kg, čo zodpovedá jeho robustnej a praktickej výbave.
| Kategória: | Gravel bicykle |
|---|---|
| Farba: | sivá |
| Materiál rámu: | Hliníkový rám |
| Priemer kolies: | 28” |
| Rám: | Gravelator 20 AL6061 TB/R5070/UDH |
| Vidlica: | Gravel Carbon Fork F17 w/ mount |
| Prehadzovač: | Shimano CUES U6020-10 LG shadow |
| Prešmykač: | Shimano CUES U6030-2 |
| Radenie: | Shimano CUES U6030 / U6030 2-Piston |
| Kľuky: | Shimano CUES U6030-9/10 46-32 |
| Stredové zloženie: | Shimano RS500 pressfit Road |
| Kazeta: | Shimano LG400-10 / 11-39 |
| Reťaz: | Shimano LG500;Shimano RT30 CL 160;Shimano RT30 CL 160 |
| Kolesá: | Shimano TC500 CL 28H 142-12TA;DT Champion 2.0 black;Remerx Ibex25 28H 622x25TC |
| Plášte: | Schwalbe G-One Overland 365 45-622 |
| Gripy: | KTM tape |
| Riadítka: | KTM COMP II Road 420mm |
| Predstavec: | KTM TEAM II Road -8° |
| Headset: | Acros AICR intern 1.1/8"-1.5" angle lim |
| Sedlo: | KTM Line Sport |
| Sedlovka: | KTM TEAM II 27.2/400 |
| Objímka sedlovky: | KTM Clamp 31.8 |
| Košík: | KTM light 42 snap-it 2.0/monkeyload;rack clip |
| Predné svetlo: | BM Briq-S 60Lux |
| Zadné svetlo: | AXA Juno for Dynamo |
| Blatník: | Racktime Alumee 52mm |
| Stojan: | KTM 28" adjustable MY2025 flatmount |
| Maximálna hmotnosť: | 124 kg |
| Hmotnosť: | 14,2 kg |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Spoločnosť KTM založil v roku 1934 kováčsky inžinier Hans Trunkenpolz v rakúskom mestečku Mattighofen. Na začiatku vyrábali železiarske a strojárske výrobky. Časom sa firma pretransformovala na KTM Bike Industries - tak ako ju poznáme dnes. V priebehu posledných dekád sa KTM Bike Industries stal vplyvným hráčom v sektore predaja bicyklov.
Použité technológie prešli mnohými zmenami a urobili značný pokrok. KTM je jedným z mála výrobcov bicyklov, ktorý je schopný pokryť celú modelovú škálu bicyklov a elektrobicyklov. Už prvý bicykel KTM Fleetwing niesol známku: "Bikes made in Austria", ktorá viac ako 50 rokov ako grantuje najvyššiu kvalitu použitých materiálov a technológii.
