KTM Gravelator 10 2026 je univerzálny gravel bicykel s hliníkovým rámom, určený pre jazdcov, ktorí hľadajú spoľahlivý a cenovo dostupný stroj na štrk, asfalt aj ľahký terén. Ponúka modernú gravel geometriu, jednoduchú údržbu a výborný pomer ceny a výkonu, vďaka čomu je ideálny pre začiatočníkov aj rekreačných cyklistov.
Základom je hliníkový rám Gravelator 10 AL6061, ktorý je pevný, odolný a stabilný aj pri rýchlej jazde na nespevnených cestách. Dopĺňa ho karbónová vidlica Gravel Carbon Fork F17, ktorá zlepšuje komfort a tlmí vibrácie na dlhších trasách.
O pohon sa stará spoľahlivá sada Shimano GRX 1x12 (RX820 + RX610 mix), ktorá poskytuje presné radenie a široký rozsah prevodov vhodný do kopcov aj na rýchlu jazdu po rovine.
Kolesá Alexrims GRX25P v kombinácii s plášťami Maxxis Reaver 45 mm zabezpečujú istotu, trakciu a pohodlie na rôznych povrchoch – od asfaltu až po šotolinu.
Celková hmotnosť bicykla je približne 11,2 kg, čo zodpovedá jeho odolnej a praktickej konštrukcii.
| Kategória: | Gravel bicykle |
|---|---|
| Farba: | limetková |
| Materiál rámu: | Hliníkový rám |
| Priemer kolies: | 28” |
| Rám: | Gravelator 10 AL6061 TB/R5070/UDH |
| Vidlica: | Gravel Carbon Fork F17 w/ mount |
| Prehadzovač: | Shimano GRX RX820-12 shadow+ |
| Prešmykač: | Shimano GRX RX820-2 |
| Radenie: | Shimano GRX RX610/RX410 |
| Kľuky: | Shimano GRX RX610-12 46-30 |
| Stredové zloženie: | Shimano RS500 pressfit Road |
| Kazeta: | Shimano HG710-12 / 11-36 |
| Reťaz: | Shimano M6100-12;Shimano RT30 CL 160;Shimano RT30 CL 160 |
| Kolesá: | Shimano TC500 CL 28H 142-12TA;Pillar P14 2.0 black;Alexrims GRX25P 28H 622x25TC |
| Plášte: | Maxxis Reaver Exo 45-622 |
| Gripy: | KTM tape |
| Riadítka: | KTM COMP II Road 420mm |
| Predstavec: | KTM COMP 7° |
| Headset: | Acros AICR intern 1.1/8"-1.5" angle lim |
| Sedlo: | Selle Royal SRX |
| Sedlovka: | KTM TEAM II 27.2/400 |
| Objímka sedlovky: | KTM Clamp 31.8 |
| Maximálna hmotnosť: | 120 kg |
| Hmotnosť: | 11,2 kg |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Spoločnosť KTM založil v roku 1934 kováčsky inžinier Hans Trunkenpolz v rakúskom mestečku Mattighofen. Na začiatku vyrábali železiarske a strojárske výrobky. Časom sa firma pretransformovala na KTM Bike Industries - tak ako ju poznáme dnes. V priebehu posledných dekád sa KTM Bike Industries stal vplyvným hráčom v sektore predaja bicyklov.
Použité technológie prešli mnohými zmenami a urobili značný pokrok. KTM je jedným z mála výrobcov bicyklov, ktorý je schopný pokryť celú modelovú škálu bicyklov a elektrobicyklov. Už prvý bicykel KTM Fleetwing niesol známku: "Bikes made in Austria", ktorá viac ako 50 rokov ako grantuje najvyššiu kvalitu použitých materiálov a technológii.
