KTM Gravelator Elite 2026 je športový karbónový gravel bicykel určený pre rýchle jazdenie na štrku, asfalte aj ľahkom teréne. Ponúka ideálnu kombináciu nízkej hmotnosti, tuhosti a univerzálnosti, vďaka čomu je vhodný na tréning, dlhé výjazdy aj gravel preteky.
Základom je ľahký karbónový rám Gravelator Carbon x1/R6980, ktorý poskytuje vysokú tuhosť, efektívny prenos sily a stabilné jazdné vlastnosti aj pri vyšších rýchlostiach. Rám je navrhnutý pre moderné gravel využitie s dôrazom na výkon a komfort na dlhých trasách.
O radenie sa stará mechanická sada Shimano GRX 1x12, známa svojou spoľahlivosťou, presnosťou a odolnosťou v náročných podmienkach na štrku aj v teréne.
Kolesá KTM TEAM CARBON GRAVEL v kombinácii s plášťami Maxxis Reaver 45 mm zabezpečujú rýchlu akceleráciu, nízky valivý odpor a istotu na rôznych povrchoch – od asfaltu až po rozbitú šotolinu.
Celková hmotnosť sa pohybuje približne okolo 9,5 kg, čo z neho robí ľahký a veľmi svižný gravel bicykel vhodný pre športové aj pretekárske použitie.
| Kategória: | Gravel bicykle |
|---|---|
| Farba: | Zelená |
| Materiál rámu: | Karbónový rám |
| Priemer kolies: | 28” |
| Rám: | Gravelator Carbon x1/R6980 |
| Vidlica: | Gravel Carbon Fork F18 w/ mount |
| Prehadzovač: | Shimano GRX RX822-12 SGS shadow+ |
| Radenie: | Shimano GRX RX610/RX410 |
| Kľuky: | Shimano GRX RX610-12 40T |
| Stredové zloženie: | Shimano RS500 pressfit Road |
| Kazeta: | Shimano Deore M6100-12 / 10-51 |
| Reťaz: | Shimano M6100-12;Shimano RT30 CL 160;Shimano RT30 CL 160 |
| Kolesá: | Mavic MR801 CL 24H 142/12TA MS;DT TCS Competition 2.0/1.8 black;KTM TEAM CARBON GRAVEL 24H 622x25TC |
| Plášte: | Maxxis Reaver Hypr-X Exo TR 45-622 |
| Gripy: | KTM tape |
| Riadítka: | KTM TEAM Gravel 16° |
| Predstavec: | KTM TEAM II Road -7° ICR |
| Headset: | Acros AICR intern 1.1/8"-1.5" angle lim |
| Sedlo: | Selle Royal SRX |
| Sedlovka: | KTM TEAM II 27.2/400 |
| Maximálna hmotnosť: | 110 kg |
| Hmotnosť: | 9,5 kg |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Spoločnosť KTM založil v roku 1934 kováčsky inžinier Hans Trunkenpolz v rakúskom mestečku Mattighofen. Na začiatku vyrábali železiarske a strojárske výrobky. Časom sa firma pretransformovala na KTM Bike Industries - tak ako ju poznáme dnes. V priebehu posledných dekád sa KTM Bike Industries stal vplyvným hráčom v sektore predaja bicyklov.
Použité technológie prešli mnohými zmenami a urobili značný pokrok. KTM je jedným z mála výrobcov bicyklov, ktorý je schopný pokryť celú modelovú škálu bicyklov a elektrobicyklov. Už prvý bicykel KTM Fleetwing niesol známku: "Bikes made in Austria", ktorá viac ako 50 rokov ako grantuje najvyššiu kvalitu použitých materiálov a technológii.
