KTM Gravelator 30 2026 je vstupný gravel bicykel s hliníkovým rámom, ktorý ponúka jednoduché a spoľahlivé riešenie pre jazdu na štrku, asfalte aj ľahkých lesných cestách. Je navrhnutý pre začiatočníkov a rekreačných jazdcov, ktorí hľadajú dostupný, odolný a nenáročný bicykel s modernou gravel geometriou.
Základom je hliníkový rám Gravelator 30 AL6061 PG / R5060 / QR, ktorý je pevný a stabilný aj v teréne. Dopĺňa ho karbónová vidlica Gravel Carbon Fork F17 QR, ktorá zlepšuje komfort jazdy a tlmí vibrácie na nerovných povrchoch.
O pohon sa stará jednoduchá a odolná sada Shimano CUES 1x9, ktorá ponúka 9-rýchlostné radenie s kazetou 11–46, vhodné na rekreačné jazdenie aj mierne kopce.
Brzdný výkon zabezpečujú mechanické kotúčové brzdy Tektro MD-C510, ktoré sú nenáročné na údržbu a poskytujú dostatočnú istotu pre každodenné použitie.
Kolesá Alexrims GRX25P a plášte Maxxis Rambler 45 mm zaručujú dobrú trakciu, stabilitu a pohodlie na zmiešanom povrchu – od asfaltu až po šotolinu.
Celková hmotnosť bicykla sa pohybuje približne okolo 13,9 kg, čo zodpovedá jeho robustnej a jednoduchej konštrukcii.
| Kategória: | Gravel bicykle |
|---|---|
| Farba: | hnedá |
| Materiál rámu: | Hliníkový rám |
| Priemer kolies: | 28” |
| Rám: | Gravelator 30 AL6061 PG/R5060/QR |
| Vidlica: | Gravel Carbon Fork F17 QR w/ mount |
| Prehadzovač: | Shimano CUES U4000-9 LG shadow |
| Radenie: | Shimano Cues 1x9 U3030 |
| Kľuky: | Shimano Cues U4000-1 9SP |
| Stredové zloženie: | Shimano UN101 BSA 68/123 |
| Kazeta: | Shimano LG300-9 / 11-46 |
| Reťaz: | Shimano LG500 |
| Brzdy: | Tektro MD-C510;Shimano RT10 CL 160;Shimano RT10 CL 160 |
| Kolesá: | Shimano QC400 CL 32H 135-5QR;Pillar P14 2.0 black;Alexrims GRX25P 32H 622x25TC |
| Plášte: | Maxxis Rambler EXO / Normal 45-622 |
| Gripy: | KTM tape |
| Riadítka: | KTM COMP II Road 420mm |
| Predstavec: | KTM COMP 7° |
| Headset: | Acros AICR intern 1.1/8"-1.5" angle lim |
| Sedlo: | KTM Line Sport |
| Sedlovka: | KTM COMP 27.2/400 |
| Objímka sedlovky: | KTM Clamp 31.8 |
| Maximálna hmotnosť: | 120 kg |
| Hmotnosť: | 13,9 kg |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Spoločnosť KTM založil v roku 1934 kováčsky inžinier Hans Trunkenpolz v rakúskom mestečku Mattighofen. Na začiatku vyrábali železiarske a strojárske výrobky. Časom sa firma pretransformovala na KTM Bike Industries - tak ako ju poznáme dnes. V priebehu posledných dekád sa KTM Bike Industries stal vplyvným hráčom v sektore predaja bicyklov.
Použité technológie prešli mnohými zmenami a urobili značný pokrok. KTM je jedným z mála výrobcov bicyklov, ktorý je schopný pokryť celú modelovú škálu bicyklov a elektrobicyklov. Už prvý bicykel KTM Fleetwing niesol známku: "Bikes made in Austria", ktorá viac ako 50 rokov ako grantuje najvyššiu kvalitu použitých materiálov a technológii.
