Ergonomický elektrobicykel KTM Macina Gran 810 Abs 29 2026
KTM Macina Gran 810 ABS 29 2026 je špičkový trekingový elektrobicykel navrhnutý pre maximálnu bezpečnosť, komfort a výkon pri každodennej jazde aj dlhších výletoch. Kombinuje silný pohon Bosch, integrovaný ABS brzdový systém a kvalitnú výbavu, vďaka čomu patrí medzi najbezpečnejšie e-biky vo svojej kategórii.
Model je postavený na pevnom hliníkovom ráme s komfortnou geometriou a nízkym nástupom, ktorý uľahčuje nastupovanie aj zosadanie. O pohon sa stará výkonný stredový motor Bosch Performance Line CX, ktorý poskytuje vysoký krútiaci moment až do 100 Nm a silnú, plynulú asistenciu aj v prudkých stúpaniach alebo pri jazde s nákladom.
Integrovaná batéria Bosch PowerTube 800 Wh zabezpečuje veľmi dlhý dojazd, vďaka ktorému je bicykel vhodný aj na celodenné výlety bez nutnosti nabíjania. Systém je doplnený o moderný displej Bosch Kiox 500, ktorý poskytuje prehľad o rýchlosti, dojazde, výkone aj stave batérie.
Najväčšou výhodou modelu je bezpečnostný brzdový systém Magura MTC ABS, ktorý v kombinácii s hydraulickými kotúčovými brzdami zabraňuje zablokovaniu kolies pri prudkom brzdení a zvyšuje stabilitu aj na klzkom povrchu. Komfort jazdy ďalej zlepšuje vzduchová odpružená vidlica Suntour Mobie34 so zdvihom 80 mm, ktorá účinne tlmí nerovnosti na ceste aj v ľahšom teréne.
Bicykel je plne vybavený pre každodenné používanie – nechýba kvalitné LED osvetlenie, blatníky, zadný nosič ani stojan, takže je pripravený na dochádzanie do práce aj dlhšie turistické trasy.

| Kategória: | Crossové elektrobicykle |
|---|---|
| Farba: | sivá |
| Materiál rámu: | Hliníkový rám |
| Priemer kolies: | 28” |
| Rám: | Macina Trekking Onroad Alloy 6061;PT800 Bosch BDU38/T5940 |
| Vidlica: | Suntour Mobie34 Air 29" 2CR 80mm 15QLC |
| Motor: | Bosch PERFORMANCE CX BDU3840 |
| Displej: | Bosch KIOX 500 TFT Display |
| Batéria: | Bosch PowerTUBE 800Wh horizontal |
| Zámok batérie: | ABUS integrated lock IT1 (X-Plus key) |
| Nabíjačka: | Bosch STANDARD Charger 4A |
| GPS Modul: | Bosch ABS control unit Magura |
| Prehadzovač: | Shimano Deore XT M8130-11 LG shadow+ |
| Radenie: | Shimano Deore XT M8130-11 LG |
| Kľuky: | KTM E-TEAM ISIS 170mm Q16;FSA steel 42T Direct Mount |
| Kazeta: | Shimano LG400-11 / 11-50 |
| Reťaz: | KMC e11 Sport EPT e-bike |
| Brzdy: | Magura MTC ABS 4-Piston;Magura MDR-C CL 180;Magura MDR-C CL 180 |
| Kolesá: | Shimano Deore M5100 CL 32H 135-5QR;DT Alpine II 2.34 black;Ryde Rival30 32H 622x30C |
| Plášte: | Schwalbe Al Ground Perf. RaceGuard;60-622 Reflex |
| Gripy: | Ergon GP1 SD |
| Riadítka: | Ergotec Lady Town 31,8 690mm |
| Predstavec: | KTM Line adjust. 0-60° ICR |
| Headset: | Acros AICR internal 1.5"-1.5" |
| Sedlo: | Selle Royal Lookin 3D |
| Sedlovka: | KTM Line dropper + suspension 30.9 T:100 |
| Objímka sedlovky: | KTM Line JD-SC99 - 34,9mm |
| Pedále: | Trekking-Pedal VP-616 anti-slip |
| Košík: | KTM light 60 (snap-it 1.0) |
| Predné svetlo: | BM IQ-XS 100-150Lux HighBeam |
| Zadné svetlo: | BM Toplight 2C |
| Blatník: | SKS A69R PET Trek 28" rear |
| Kryt: | KTM type 9 for Bosch BDU38 |
| Stojan: | KTM 28" adjustable |
| Maximálna hmotnosť: | 147 kg |
| Hmotnosť: | 28,5 kg |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Spoločnosť KTM založil v roku 1934 kováčsky inžinier Hans Trunkenpolz v rakúskom mestečku Mattighofen. Na začiatku vyrábali železiarske a strojárske výrobky. Časom sa firma pretransformovala na KTM Bike Industries - tak ako ju poznáme dnes. V priebehu posledných dekád sa KTM Bike Industries stal vplyvným hráčom v sektore predaja bicyklov.
Použité technológie prešli mnohými zmenami a urobili značný pokrok. KTM je jedným z mála výrobcov bicyklov, ktorý je schopný pokryť celú modelovú škálu bicyklov a elektrobicyklov. Už prvý bicykel KTM Fleetwing niesol známku: "Bikes made in Austria", ktorá viac ako 50 rokov ako grantuje najvyššiu kvalitu použitých materiálov a technológii.
