KTM Scarp MT Exonic 2026 je prémiový celoodpružený horský bicykel určený pre moderné XC a down-country jazdenie. Spája ultralahký karbónový rám SCARP MT Premium Carbon s vyšším zdvihom odpruženia, čo prináša ideálnu kombináciu rýchlosti, efektivity a kontroly aj v technicky náročnom teréne.
Vďaka špičkovému odpruženiu FOX Factory a bezdrôtovému radeniu SRAM XX SL Eagle Transmission ponúka maximálny výkon pri stúpaniach aj vysokú istotu v rýchlych zjazdoch. Karbónové kolesá DT Swiss XRC zabezpečujú okamžitú akceleráciu, nízku hmotnosť a presné ovládanie. Moderná geometria poskytuje stabilitu na trailoch a zároveň zachováva pretekársky charakter bicykla.
KTM Scarp MT Exonic 2026 je ideálnou voľbou pre ambicióznych jazdcov, ktorí chcú ľahký a extrémne rýchly bicykel pripravený na maratóny, technické XC trate aj náročné trailové jazdenie.

| Kategória: | Celoodpružené |
|---|---|
| Farba: | čierna |
| Materiál rámu: | Karbónový rám |
| Priemer kolies: | 29” |
| Rám: | SCARP 29" Premium Carbon 120 UDH/M4920 |
| Vidlica: | FOX 34SL Float 29" Factory 3PTL 120mm |
| Tlmič: | FOX Float SL Factory 3PTL 210x55 |
| Prehadzovač: | SRAM XX SL Eagle Transmission 12speed |
| Radenie: | SRAM POD Rocker AXS Controller |
| Kľuky: | SRAM XX SL T-Type Carbon DUB 34T |
| Stredové zloženie: | SRAM DUB pressfit MTB |
| Kazeta: | SRAM XX SL T-Type XS-1299 / 10-52 |
| Reťaz: | SRAM XX Eagle SL T-Type 12s |
| Brzdy: | #TBD;Shimano CL900 CL 180 freeza;Shimano CL900 CL 160 freeza |
| Kolesá: | DT XRC1501 Spline 29 Carbon CL 148/12TA;622x30TSS XD TLR |
| Plášte: | Schwalbe Racing Ralph Evo SuperRace TLE;60-622 |
| Gripy: | ESI Chunky silicone |
| Riadítka: | FSA KFX SIC Carbon 65x780mm |
| Headset: | FSA ACR drop/in 1.5" internal |
| Sedlo: | Selle Italia SLR Boost flow Carbon Rails |
| Sedlovka: | FOX Transfer SL Factory T100 |
| Objímka sedlovky: | KTM TEAM Light CL-FJ21 - 34,9mm |
| Maximálna hmotnosť: | 110 kg |
| Hmotnosť: | 10,6 kg |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Spoločnosť KTM založil v roku 1934 kováčsky inžinier Hans Trunkenpolz v rakúskom mestečku Mattighofen. Na začiatku vyrábali železiarske a strojárske výrobky. Časom sa firma pretransformovala na KTM Bike Industries - tak ako ju poznáme dnes. V priebehu posledných dekád sa KTM Bike Industries stal vplyvným hráčom v sektore predaja bicyklov.
Použité technológie prešli mnohými zmenami a urobili značný pokrok. KTM je jedným z mála výrobcov bicyklov, ktorý je schopný pokryť celú modelovú škálu bicyklov a elektrobicyklov. Už prvý bicykel KTM Fleetwing niesol známku: "Bikes made in Austria", ktorá viac ako 50 rokov ako grantuje najvyššiu kvalitu použitých materiálov a technológii.
