KTM Scarp MT Prime 2026 je moderný celoodpružený horský bicykel navrhnutý pre náročné XC, maratónske a down-country jazdenie. Vďaka ultraľahkému karbónovému rámu SCARP MT Premium Carbon, vyššiemu zdvihu odpruženia a pretekárskej geometrii ponúka ideálnu kombináciu rýchlosti, efektivity a kontroly aj v technicky náročnom teréne.
Odpruženie FOX Factory so zdvihom 120 mm zabezpečuje citlivú odozvu a výbornú trakciu pri stúpaniach aj zjazdoch. Bezdrôtové radenie SRAM XX SL Eagle Transmission poskytuje presné a rýchle radenie aj pod záťažou, zatiaľ čo karbónové kolesá KTM PRIME Carbon Trail prinášajú nízku hmotnosť a okamžitú akceleráciu. Moderná trailová geometria dodáva bicyklu stabilitu pri vysokých rýchlostiach a istotu v technických pasážach.
KTM Scarp MT Prime 2026 je ideálnou voľbou pre športových a výkonnostných jazdcov, ktorí hľadajú rýchly a univerzálny bicykel pripravený na maratóny, technické XC trate aj dlhé trailové dobrodružstvá.

| Kategória: | Celoodpružené |
|---|---|
| Farba: | Modrá |
| Materiál rámu: | Karbónový rám |
| Priemer kolies: | 29” |
| Rám: | SCARP 29" Premium Carbon 120 UDH/M4920 |
| Vidlica: | FOX 34SL Float 29" Factory 3PTL 120mm |
| Tlmič: | FOX Float SL Factory 3PTL 210x55 |
| Prehadzovač: | SRAM XX SL Eagle Transmission 12speed |
| Radenie: | SRAM POD Rocker AXS Controller |
| Kľuky: | SRAM XX SL T-Type Carbon DUB 34T |
| Stredové zloženie: | SRAM DUB pressfit MTB |
| Kazeta: | SRAM GX T-Type XS-1275 / 10-52 |
| Reťaz: | SRAM GX T-Type 12s |
| Brzdy: | Shimano XT M8200/BR-M8220;Shimano CL800 CL 160 freeza;Shimano CL800 CL 160 freeza |
| Kolesá: | KTM PRIME Trail Carbon 29 CL 148/12TA;622x30TSS XD TLR by DT |
| Plášte: | Schwalbe Racing Ralph Evo SuperRace TLE;60-622 |
| Gripy: | ESI Chunky silicone |
| Riadítka: | FSA NS SIC cockpit ICR carbon |
| Headset: | FSA SRS drop/in 1.5" internal |
| Sedlo: | Selle San Marco Aspide Short Open Fit;Narrow |
| Sedlovka: | FOX Transfer SL Factory T100 |
| Objímka sedlovky: | KTM TEAM Light CL-FJ21 - 34,9mm |
| Maximálna hmotnosť: | TBD |
| Hmotnosť: | TBD |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Spoločnosť KTM založil v roku 1934 kováčsky inžinier Hans Trunkenpolz v rakúskom mestečku Mattighofen. Na začiatku vyrábali železiarske a strojárske výrobky. Časom sa firma pretransformovala na KTM Bike Industries - tak ako ju poznáme dnes. V priebehu posledných dekád sa KTM Bike Industries stal vplyvným hráčom v sektore predaja bicyklov.
Použité technológie prešli mnohými zmenami a urobili značný pokrok. KTM je jedným z mála výrobcov bicyklov, ktorý je schopný pokryť celú modelovú škálu bicyklov a elektrobicyklov. Už prvý bicykel KTM Fleetwing niesol známku: "Bikes made in Austria", ktorá viac ako 50 rokov ako grantuje najvyššiu kvalitu použitých materiálov a technológii.
