Náš legendárny XC model Anthem prichádza v úplne novej generácii ako Anthem Advanced SL. Týmto supermoderným závodným špeciálom reagujeme na dynamický vývoj v disciplíne cross-country, v ktorej sa toho za posledné roky zmenilo skutočne veľa. Aby pretekári perfektne zvládali rýchle a fyzicky aj technicky náročné trate, musia nielen zdokonaľovať svoje jazdecké schopnosti, ale zároveň tiež potrebujú dokonalejšie závodné stroje. Také, ktoré budú excelovať ako v technicky náročných pasážach a rýchlych zjazdoch, tak aj v prudkých výjazdoch. A práve preto sme náš závodný špeciál po štyroch rokoch opäť úplne zásadne vylepšili. Poslednú verziu prototypu dostal na preteky jazdec nášho továrenského tímu Alan Hatherly. Najskôr si ním došiel pre titul majstra sveta a týždeň na to potom vyhral preteky Svetového pohára. Teraz môžete mať rovnaké kolo aj vy! Hlavné prednosti KARBÓNOVÝ RÁM ADVANCED SL COMPOSITE Kompletne prepracovaný karbónový rám najvyššej triedy Advanced SL Composite je o 89 gramov ľahší ako jeho predchodca a má o 7,95 % vyšší pomer tuhosti k hmotnosti (tj efektivitu), čo vám pomôže hlavne v stúpaniach. Rámy Advanced SL vyrábame v našej vlastnej továrni zo surových materiálov najvyššej kvality pomocou najmodernejších inžinierskych a konštrukčných metód. Technológia súvislého vlákna (Continuous Fiber Technology) zvyšuje pevnosť a minimalizuje hmotnosť. Pri navrhovaní nového rámu sa uplatnila naša koncepcia nízkej latencie, čo je systematický prístup k maximalizácii účinnosti výkonu jazdca. Každý element rámu je analyzovaný a optimalizovaný tak, aby bola dosiahnutá nová úroveň tuhosti a prenosu výkonu pri minimálnej hmotnosti. Stručne povedané, keď ste pripravení šliapnuť do pedálov, Anthem reaguje bez zaváhania as maximálnou efektivitou. NOVÁ KONCEPCIA ODDPRUŽENIA FLEXPOINT PRO Ďalšou kľúčovou inovací je úplne nová koncepcia odpruženia FlexPoint Pro – pôvodné riešenie s tlmičom podél sedlovej rúrky nahradila moderná koncepcia semi-integrovaného tlmiča umiestneného pod hornou rámovou rúrkou. Táto konštrukcia – vďaka použitiu jediného karbónového vahadla – znižuje hmotnosť rámu, ale tiež zlepšuje funkciu odpruženia, kedy pri maximálnom výkone nedochádza k žiadnym stratám energie, ale zároveň nie je nijako obmedzená citlivosť na malé nerovnosti. Dôležitým benefitom je to, že v ráme je priestor pre druhý košík na fľašu. Spolu s premiestnením tlmiča došlo aj k zvýšeniu zdvihu zadnej stavby za 100 na 120 mm, čo v kombinácii so 120 mm vidlicou umožní schádzať náročné zjazdy rýchlejšie as väčšou istotou. A je tu ešte jedna dôležitá inovácia - dvojpolohový systém flip chip pre ľahkú úpravu geometrie podľa typu terénu alebo vašich osobných preferencií. SYSTÉMOVÁ INTEGRÁCIA Nová generácia modelu Anthem prináša také nové komponenty navrhnuté pre maximálnu efektivitu a okamžitú odozvu. Jednodielne kombo riadidlá/predstavec zvyšuje poddajnosť, čím znižuje nárazy a vibrácie pre lepšiu ovládateľnosť a väčšie pohodlie rúk. Spojenie riadidiel a predstavcov do jedného celku tiež šetrí hmotnosť a zjednodušuje kokpit vďaka prehľadnému vnútornému vedeniu káblov. Kombo riadidlami sú vybavené všetky modely Anthem – drahšie modely majú karbónové riadidlá, cenovo dostupnejšie modely hliníkové. Šírka je vždy 780 mm a dĺžka predstavca je 60–80 mm podľa veľkosti rámu. Všetky modely sú tiež osadené novými zapletenými kolesami Giant s novou generáciou 120zubého skrutkovicového račňového pohonu pre okamžitý záber a robustnými 5mm bočnicami ráfika pre väčšiu ochranu proti nárazom a defektom. V závislosti od modelu sú ráfiky buď karbónové alebo hliníkové.
| Kategória: | Celoodpružené |
|---|---|
| EAN: | 4711291210554 |
| Farba: | Modrá |
| Materiál rámu: | Karbónový rám |
| Priemer kolies: | 29” |
| Rám: | Advanced SL-grade composite front and rear triangles, 120mm FlexPoint Pro suspension, flip chip, 12x148mm thru-axle |
| Vidlica: | RockShox Sid Select+ 3P, 120mm, Charger Race Day 2 damper, Boost 15x110, 44mm offset, remote lockout |
| Tlmič: | RockShox SidLuxe Select+, RL damper, Solo Air, 210/50, TwistLoc Ultimate |
| Riadítka: | Giant Integrated XC, composite, 780mm, 9-degree upsweep |
| Gripy: | SRAM TwistLoc Ultimate |
| Predstavec: | Giant Integrated XC Carbon S:60mm, M:70mm, L:70mm, XL:80mm |
| Sedlovka: | Giant Contact Switch SL dropper, remote S: 110mm travel / 30.9 x 395mm M: 140mm travel / 30.9 x 395mm L: 140mm travel / |
| Sedlo: | Giant Grit |
| Radenie: | SRAM Eagle 90 mechanical, 1x12 |
| Prehadzovačka: | SRAM Eagle 90 Transmission |
| Brzdy: | Shimano SLX BR-M7100, hydraulic, Giant TR55 rotors [F]180mm, [R]160mm |
| Brzdové páky: | Shimano SLX BL-M7100 |
| Kazeta: | SRAM 70 1270, 10x52 |
| Reťaz: | SRAM 70 Transmission |
| Kľuky: | SRAM 90 Transmission, 34t, 55mm chainline S:170mm, M:170mm, L:175mm, XL:175mm |
| Stred: | SRAM DUB, press fit |
| Ráfiky: | Giant XCA WheelSystem |
| Náboje: | [F] Giant MTB alloy, 6-bolt, [R] Giant MTB alloy, 6-bolt |
| Špice: | Sapim |
| Plášte: | Maxxis Aspen 29x2.4, foldable, 120tpi, MaxxSpeed, EXO, tubeless |
| Doplnky: | tubeless prepared, 2.4" max tire size, 34t max chainring size, MRP 1x CS chain guide |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Príbeh značky Giant Bicycles sa začal v roku 1972 s jasným cieľom – meniť cyklistiku k lepšiemu a prinášať radosť z jazdy ľudom po celom svete. V priebehu 40 rokov sa stali jednou z najväčších cyklistických spoločností na svete. Priniesli na trh novinky v podobe inovatívnych technológií a potentov. V roku 1981 firma Giant predstavila prvý sériovo vyrábaný hliníkový rám pre širokú verejnosť.
Jeho nadpriemerná kvalita a cenová dostupnosť mala za následok masové rozšírenie hliníkových rámov. V roku 1987 predstavili svoj prvý karbónový rám na modeli Giant Cadex 980 C, čím Giant bicycles dosiahli prvenstvo v použití karbónového rámu na sériovo vyrábanom bicykli na svete. Bicykle Giant ponúkajú prvotriedne technológie nielen pretekárom, ale aj bežným cyklistom.
