KTM Myroon Exonic 2026 je ultralight pretekársky hardtail horský bicykel určený pre XC a maratónske jazdenie. Patrí medzi najvyššie a najľahšie modely v kategórii a je navrhnutý pre maximálnu rýchlosť, efektivitu šliapania a precíznu kontrolu na technických tratiach.
Základom je extrémne ľahký karbónový rám Myroon NanoPremium Carbon, ktorý je optimalizovaný pre modernú XC geometriu, vysokú tuhosť a maximálny prenos energie. Rám je navrhnutý pre závodné použitie s 1x pohonmi a umožňuje osadenie širokých XC plášťov až do 2.35", čo zvyšuje univerzálnosť v teréne.
O odpruženie sa stará špičková vidlica FOX 32SC Float Factory 100 mm, ktorá prináša nízke trenie, presnú odozvu a výbornú trakciu aj na rozbitých XC tratiach.
Pohon Shimano XTR Di2 1x12 zabezpečuje extrémne rýchle a presné elektronické radenie aj pod záťažou, čo je ideálne pre pretekárske tempo bez kompromisov.
Karbónové kolesá Mavic Crossmax ULTI Carbon 29" prinášajú nízku rotačnú hmotnosť, vysokú tuhosť a okamžitú akceleráciu, vďaka čomu bicykel reaguje mimoriadne svižne v stúpaniach aj na rovinách.
Celková hmotnosť sa pohybuje približne okolo 8,8 kg, čo z Myroon Exonic robí jeden z najľahších sériovo vyrábaných XC hardtailov na trhu.
| Kategória: | Hardtail |
|---|---|
| Farba: | hnedá |
| Materiál rámu: | Karbónový rám |
| Priemer kolies: | 29” |
| Rám: | Myroon 29" Premium Carbon UDH/M2876 |
| Vidlica: | FOX 32SC Float 29" Perf 100mm 15x110 |
| Prehadzovač: | Shimano Deore XT Di2 M8250-12 GS shadow+ |
| Radenie: | Shimano Deore XT Di2 M8250 |
| Kľuky: | Shimano Deore XT M8200-12 30T |
| Stredové zloženie: | Shimano MT800 pressfit MTB |
| Kazeta: | Shimano Deore XT M8200-12 / 9-45 |
| Reťaz: | Shimano M8100-12 |
| Brzdy: | Shimano Deore XT M8200 / M8200 2-Piston;Shimano CL800 CL 160 freeza;Shimano CL800 CL 160 freeza |
| Kolesá: | Mavic Crossmax SL S 29 CL 148/12TA;622x25TSS MS TLR |
| Plášte: | Schwalbe RICK XC PRO EVO SuperRace TLE ;57-622 |
| Gripy: | ESI Chunky silicone |
| Riadítka: | KTM TEAM II flat 2X 720mm |
| Predstavec: | KTM TEAM II 7° |
| Headset: | Acros AICR intern 1.1/8"-1.5" angle lim |
| Sedlo: | Selle San Marco Shortfit Open Fit Wide |
| Sedlovka: | KTM TEAM II 27.2/400 |
| Objímka sedlovky: | KTM TEAM Light CL-FJ21 - 31,8mm |
| Maximálna hmotnosť: | 110 kg |
| Hmotnosť: | 9,9 kg |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Spoločnosť KTM založil v roku 1934 kováčsky inžinier Hans Trunkenpolz v rakúskom mestečku Mattighofen. Na začiatku vyrábali železiarske a strojárske výrobky. Časom sa firma pretransformovala na KTM Bike Industries - tak ako ju poznáme dnes. V priebehu posledných dekád sa KTM Bike Industries stal vplyvným hráčom v sektore predaja bicyklov.
Použité technológie prešli mnohými zmenami a urobili značný pokrok. KTM je jedným z mála výrobcov bicyklov, ktorý je schopný pokryť celú modelovú škálu bicyklov a elektrobicyklov. Už prvý bicykel KTM Fleetwing niesol známku: "Bikes made in Austria", ktorá viac ako 50 rokov ako grantuje najvyššiu kvalitu použitých materiálov a technológii.
