Skvelé zážitky na horskom bicykli sa začínajú práve tu! Nová generácia modelu Talon prináša úplne nový rám s vylepšenou geometriou a dizajnom. Ak hľadáte moderný, pohodlný a spoľahlivý horský bicykel za priaznivú cenu, Talon spĺňa všetky požiadavky. Či už budete jazdiť po prírodných lesných chodníkoch alebo sa vyberiete do svojho obľúbeného trail centra, nový Talon vám prinesie množstvo zábavy.
Hlavné prednosti
Moderný MTB dizajn
Úplne nový hliníkový rám prináša nielen modernejší dizajn a geometriu, ale aj nižšiu hmotnosť. Novinkou je tiež zadná pevná os (12 × 142 mm) a hlavová trubka pre tapered (kužeľovitý) stĺpik vidlice. Samozrejmosťou je vnútorné vedenie bowdenov vrátane teleskopickej sedlovky a nechýba ani integrovaný chránič reťazovej vzpery. Rám je osadený kvalitnými a spoľahlivými komponentmi vrátane moderného pohonu 1 × 12.
Hliníkový rám ALUXX
Rámy ALUXX vyrábané z kvalitnej hliníkovej zliatiny v našej vlastnej továrni ponúkajú vysokú tuhosť a pevnosť pri zachovaní nízkej hmotnosti. Moderná trailová geometria rámu je plne optimalizovaná pre 29-palcové kolesá, ktoré prinášajú vyššiu stabilitu a tým aj väčšiu istotu pri jazde. Lepšie prekonávajú terénne prekážky, majú lepšiu zotrvačnosť a výbornú trakciu, čo oceníte najmä v zákrutách alebo pri brzdení.
Istota a ovládateľnosť
Vzduchová vidlica so zdvihom 100 mm a pevnou osou 15 × 110 mm citlivo pohlcuje všetky nerovnosti terénu. Pri zjazdoch a technických pasážach určite oceníte teleskopickú sedlovku ovládanú z riadidiel, vďaka ktorej bude jazda bezpečnejšia a zároveň zábavnejšia.
Lepšiu ovládateľnosť bicykla zabezpečujú širšie riadidlá a väčší pocit istoty prinášajú aj plášte so šírkou 2,4". Pri brzdení sa môžete spoľahnúť na hydraulické kotúčové brzdy.
| Kategória: | Hardtail |
|---|---|
| EAN: | Zvoľte variant |
| Farba: | čierna |
| Materiál rámu: | Hliníkový rám |
| Priemer kolies: | 29” |
| Rám: | ALUXX-grade aluminum, disc |
| Vidlica: | SXC32-3 RL, coil spring, thru axle, steel steerer, 15x110 |
| Riadítka: | Giant Connect Trail, 31.8mm XS: 690mm (27.5) S: 690mm (27.5) / 750mm (29) M: 780mm (29) L: 780mm (29) XL: 780mm (29) XXL: 780mm (29) |
| Gripy: | Giant Sole-O |
| Predstavec: | Giant Sport, 7-degree |
| Sedlovka: | Giant Contact Switch Core, 30.9 XS: 100x350mm (27.5) S: 100x350mm (27.5) / 100x350mm (29) M: 120x400mm (29) L: 120x400mm (29) XL: 120x400mm (29) XXL: 120x400mm (29) |
| Sedlo: | Giant ErgoContact Trail |
| Pedály: | MTB caged |
| Radenie: | Shimano CUES SL-6000, 1x10 |
| Prehadzovačka: | Shimano CUES RD-U6000, clutch |
| Brzdy: | Tektro HDC M275, hydraulic, Tektro rotors [F]180mm, [R]160mm |
| Brzdové páky: | Tektro HDC M275 |
| Kazeta: | Shimano CUES, CS-LG300, 11x48 |
| Reťaz: | KMC X-11 |
| Kľuky: | ProWheel Charm, 32t (27.5) or 30t (29) XS: 165mm (27.5) S: 165mm (27.5) / 170mm (29) M: 170mm (29) L: 170mm (29) XL: 175mm (29) XXL: 175mm (29) |
| Stred: | cartridge |
| Ráfiky: | Giant GX03V 29 or 27.5, alloy, double wall, 21mm inner width |
| Náboje: | [F] Giant Tracker hub, sealed bearing, 15x110 thru axle. [R] Giant Tracker hub, 12x142 thru axle, 24-pawl drive |
| Špice: | stainless, 14g |
| Plášte: | Maxxis Rekon 27.5x2.4" or Maxxis Rekon Race 29x2.4", wire bead |
| Doplnky: | 2.4" max tire size |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Príbeh značky Giant Bicycles sa začal v roku 1972 s jasným cieľom – meniť cyklistiku k lepšiemu a prinášať radosť z jazdy ľudom po celom svete. V priebehu 40 rokov sa stali jednou z najväčších cyklistických spoločností na svete. Priniesli na trh novinky v podobe inovatívnych technológií a potentov. V roku 1981 firma Giant predstavila prvý sériovo vyrábaný hliníkový rám pre širokú verejnosť.
Jeho nadpriemerná kvalita a cenová dostupnosť mala za následok masové rozšírenie hliníkových rámov. V roku 1987 predstavili svoj prvý karbónový rám na modeli Giant Cadex 980 C, čím Giant bicycles dosiahli prvenstvo v použití karbónového rámu na sériovo vyrábanom bicykli na svete. Bicykle Giant ponúkajú prvotriedne technológie nielen pretekárom, ale aj bežným cyklistom.
