KTM Myroon Exonic 2026 je ultralight pretekársky hardtail horský bicykel určený pre XC a maratónske jazdenie. Patrí medzi najvyššie modely v kategórii a je navrhnutý pre maximálnu rýchlosť, efektivitu šliapania a presnú kontrolu na technických tratiach.
Základom je extrémne ľahký karbónový rám Myroon NanoPremium Carbon, optimalizovaný pre modernú XC geometriu a vysokú tuhosť v oblasti stredového zloženia. Vďaka tomu prenáša každý watt energie priamo do pohybu vpred bez zbytočných strát. Rám je pripravený pre 1x pohony a široké XC plášte, čo zvyšuje univerzálnosť aj v náročnejšom teréne.
O odpruženie sa stará špičková vidlica FOX 32SC Float Factory 100 mm, ktorá ponúka nízke trenie, presnú odozvu a výbornú trakciu v rýchlych zjazdoch aj technických pasážach.
Pohon Shimano XTR Di2 1x12 zabezpečuje extrémne rýchle, presné a spoľahlivé elektronické radenie aj pod záťažou, čo je ideálne pre pretekárske nasadenie.
Karbónové kolesá Mavic Crossmax ULTI Carbon 29" prinášajú nízku rotačnú hmotnosť, okamžitú akceleráciu a vysokú tuhosť, čo výrazne zlepšuje výkon v XC pretekoch. Celková hmotnosť bicykla sa pohybuje približne okolo 8,8 kg, vďaka čomu ide o jeden z najľahších sériových XC hardtailov.

| Kategória: | Hardtail |
|---|---|
| Farba: | Modrá |
| Materiál rámu: | Karbónový rám |
| Priemer kolies: | 29” |
| Rám: | Myroon 29" NanoPremium Carbon UDH/M2886 |
| Vidlica: | FOX 32SC Float 29" Factory 100mm 15x110 |
| Prehadzovač: | Shimano XTR Di2 M9250-12 GS shadow+ |
| Radenie: | Shimano XTR Di2 M9250 |
| Kľuky: | Shimano XTR M9200-12 Carbon 32T |
| Stredové zloženie: | Shimano BB94-41A pressfit |
| Kazeta: | Shimano XTR M9200-12 / 9-45 |
| Reťaz: | Shimano M9100-12 |
| Brzdy: | Shimano XTR M9220 / M9200 2-Piston;Shimano CL900 CL 160 freeza;Shimano CL900 CL 160 freeza |
| Kolesá: | Mavic Crossmax ULTI. Carbon 29 CL 148/12TA;622x30TSS MS TLR |
| Plášte: | Schwalbe RICK XC PRO EVO SuperRace TLE;57-622 |
| Gripy: | ESI Chunky silicone |
| Riadítka: | FSA KFX SIC Carbon 65x780mm |
| Headset: | FSA ACR drop/in 1.5" internal |
| Sedlo: | Selle Italia SLR Boost flow Carbon Rails |
| Sedlovka: | KTM PRIME II Carbon flex 27.2/400 |
| Objímka sedlovky: | KTM PRIME Carbon CLT14 - 31,8mm |
| Maximálna hmotnosť: | 109 kg |
| Hmotnosť: | 8,8 kg |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Spoločnosť KTM založil v roku 1934 kováčsky inžinier Hans Trunkenpolz v rakúskom mestečku Mattighofen. Na začiatku vyrábali železiarske a strojárske výrobky. Časom sa firma pretransformovala na KTM Bike Industries - tak ako ju poznáme dnes. V priebehu posledných dekád sa KTM Bike Industries stal vplyvným hráčom v sektore predaja bicyklov.
Použité technológie prešli mnohými zmenami a urobili značný pokrok. KTM je jedným z mála výrobcov bicyklov, ktorý je schopný pokryť celú modelovú škálu bicyklov a elektrobicyklov. Už prvý bicykel KTM Fleetwing niesol známku: "Bikes made in Austria", ktorá viac ako 50 rokov ako grantuje najvyššiu kvalitu použitých materiálov a technológii.
