Mimoriadne všestranný a neuveriteľne zábavný – taký je Trance X Advanced vo svojej novej generácii. Tento bicykel sme navrhli tak, aby ste na ňom mohli jazdiť (takmer) všetko – od zábavných flow trailov cez nádherné prírodné traily až po technicky veľmi náročné pasáže a zjazdy. A samozrejme aj dlhé stúpania, ktoré musíte zdolať, aby ste si mohli užiť ďalšie skvelé traily a zjazdy. Okrem nastaviteľnej geometrie máte možnosť voľby veľkosti zadného kolesa a nechýba ani úložný priestor v ráme.
Hlavné prednosti
Karbónový rám s odpružením Maestro
Trance X Advanced je postavený na karbónovom ráme Advanced Composite s modernou trailovou geometriou, vďaka ktorej je bicykel mimoriadne stabilný v zjazdoch a zároveň prekvapivo svižný pri výšľapoch. V spodnej rámovej trubke je integrovaný úložný priestor na veci, ktoré chcete mať vždy po ruke a ľahko dostupné. Zadné odpruženie Maestro poskytuje zdvih 140 mm (teda o 5 mm viac než predchádzajúca generácia tohto modelu) a vpredu s ním perfektne spolupracuje vidlica so zdvihom 150 mm.
Nastaviteľná geometria
Trojpolohový systém flip chip umiestnený v spoji vahadla a horných vzpier zadnej stavby umožňuje doladiť geometriu bicykla podľa terénu, štýlu jazdy a veľkosti zadného kolesa. K dispozícii je aj nový flip chip hlavového zloženia, ktorým sa upravuje reach (teda dĺžka rámu) – vďaka tomu si môžete bicykel nastaviť na krátky, stredný alebo dlhý reach. Všetky tieto jemné nastavenia optimalizujú vašu jazdnú pozíciu pre lepšiu ovládateľnosť a stabilitu, nech vás bicykel zavedie kamkoľvek.
Možnosti zadného kolesa
Všetky veľkosti rámu majú 29" koleso vpredu aj vzadu, s možnosťou výmeny zadného kolesa za 27,5", čím vytvoríte konfiguráciu „mullet“ (27,5" koleso sa predáva samostatne). Menšie zadné koleso zvyšuje obratnosť a hravosť bicykla a zároveň zväčšuje vzdialenosť medzi sedlom a zadným plášťom, čo je vhodné najmä pri jazde vo veľmi strmom a technickom teréne. Ak zostanete pri konfigurácii 29/29", získate v teréne väčšiu stabilitu a rýchlosť, pretože väčšie kolesá lepšie prekonávajú nerovnosti.
| Kategória: | Celoodpružené |
|---|---|
| EAN: | 4712878977037 |
| Farba: | červená |
| Materiál rámu: | Karbónový rám |
| Priemer kolies: | 29” |
| Rám: | Advanced-Grade Composite front and rear triangles, 140mm Maestro suspension, 12x148mm thru-axle, 27.5 or 29-inch rear wheel compatible, flip chip - Maestro 3, flip chip - headset, integrated down tube storage and under-top tube storage mounts |
| Vidlica: | Fox 36 Float Rhythm, 150mm, GRIP damper, 15x110 Kabolt X, 44mm offset |
| Tlmič: | Fox Float Performance, 185/52.5, custom tuned for Giant |
| Riadítka: | Giant Contact TR35, alloy, 780x35mm, 20mm rise |
| Gripy: | Giant Tactal Pro Single Lock-On, 132x35mm |
| Predstavec: | Giant Contact SL 35 S:40mm, M:40mm, L:50mm, XL:50mm |
| Sedlovka: | Contact Switch AT dropper, remote S: 110-140mm travel / 30.9 x 395mm M: 140-170mm travel / 30.9 x 470mm L: 170-200mm travel / 30.9 x 530mm XL: 170-200mm travel / 30.9 x 530mm |
| Sedlo: | Giant Romero SL |
| Radenie: | Shimano SLX M-7100, I-Spec EV, 1x12 |
| Prehadzovačka: | Shimano SLX M-7100 |
| Brzdy: | Shimano Deore BR-M6120, hydraulic, four piston, Shimano RT-66 rotors [F]203mm, [R]180mm |
| Brzdové páky: | Shimano Deore BL-M6100 |
| Kazeta: | Shimano SLX M7100, 10x51 |
| Reťaz: | KMC X-12 |
| Kľuky: | Shimano MT512-1, 30t, 55mm chainline S:165mm, M:170mm, L:170mm, XL:170mm |
| Stred: | Shimano Press Fit |
| Ráfiky: | Giant TRX WheelSystem, carbon, hookless, 30mm inner width, 40mm outer width, 22mm height, Wide Guard Technology |
| Náboje: | [F] Giant MTB alloy, six-bolt [R] Giant MTB alloy, 72t POE (Points of Engagement), six-bolt, MicroSpline driver body |
| Špice: | Sapim, 28, straight pull, DBL Technology |
| Plášte: | [F] Maxxis Minion DHF, 29x2.5 WT, 3C 60 tpi, MaxxTerra, EXO, TR [R] Maxxis Dissector 29x2.4 WT, 60 tpi, 3C MaxxTerra, TR, tubeless |
| Doplnky: | tubeless prepared, 2.5" max tire size, 34t max chainring size, 3M tailgate protector, down tube and chainstay protection |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Príbeh značky Giant Bicycles sa začal v roku 1972 s jasným cieľom – meniť cyklistiku k lepšiemu a prinášať radosť z jazdy ľudom po celom svete. V priebehu 40 rokov sa stali jednou z najväčších cyklistických spoločností na svete. Priniesli na trh novinky v podobe inovatívnych technológií a potentov. V roku 1981 firma Giant predstavila prvý sériovo vyrábaný hliníkový rám pre širokú verejnosť.
Jeho nadpriemerná kvalita a cenová dostupnosť mala za následok masové rozšírenie hliníkových rámov. V roku 1987 predstavili svoj prvý karbónový rám na modeli Giant Cadex 980 C, čím Giant bicycles dosiahli prvenstvo v použití karbónového rámu na sériovo vyrábanom bicykli na svete. Bicykle Giant ponúkajú prvotriedne technológie nielen pretekárom, ale aj bežným cyklistom.
