TRANCE ADVANCED 29 je bicykel, ktorý posúva označenie „všestranný trail bike“ do úplne inej dimenzie. Najlepšie sa predvedie v teréne, kde nie sú potrebné extra vysoké zdvihy, no aj pri kombinácii zdvihov 120 mm vzadu a 130 mm vpredu budete mať pocit, že svojím obľúbeným trailom prelietate takmer ako na enduro špeciáli. Rám umožňuje úpravu geometrie pomocou flip chipu a určite príde vhod aj úložný priestor v ráme.
Hlavné prednosti
Karbónový rám Advanced Composite
Trance Advanced 29 je postavený na celokarbónovom ráme Advanced Composite. Všetky rámy vyrábame sami v našich vlastných továrňach zo surových materiálov najvyššej kvality a s použitím pokročilých konštrukčných metód a procesov. Vďaka tomu majú vysokú tuhosť pri nízkej hmotnosti a poskytujú vynikajúce jazdné vlastnosti. Jednodielne horné vahadlo odpruženia je vyrobené z karbónového kompozitu pomocou technológie Advanced Forged Composite.
Skvelé odpruženie Maestro
Vďaka nášmu patentovanému odpruženiu Maestro je jazda v teréne pohodlnejšia a zábavnejšia. Štyri starostlivo umiestnené čapy a dve vahadlá spoločne vytvárajú jeden virtuálny (plávajúci) stred otáčania zadnej stavby. Tým sa neutralizuje pôsobenie zadnej brzdy a systém zostáva plne aktívny a veľmi citlivý na všetky typy nerovností. Zároveň nedochádza k neželanému pohupovaniu pri šliapaní, takže zbytočne nestrácate energiu a jazdíte plynulejšie a rýchlejšie.
Nastaviteľná geometria
Systém flip chip vám umožňuje upraviť geometriu bicykla podľa terénu alebo štýlu jazdy. Slúžia na to excentrické dvojpolohové vložky umiestnené v hornom vahadle odpruženia. Ich otočením meníte predovšetkým uhol hlavovej a sedlovej trubky a výšku stredu šliapania. Pre rýchly a „agresívny“ terén je ideálne nastavenie do polohy Low (uhly 65,5° a 76,3°). Poloha High je naopak vhodná pre pomalší a technickejší „XC“ terén (uhly 66,2° a 77°).
| Kategória: | Celoodpružené |
|---|---|
| EAN: | 4712878976429 |
| Farba: | čierna |
| Materiál rámu: | Karbónový rám |
| Priemer kolies: | 29” |
| Rám: | Advanced-grade composite front and rear triangles, 120mm Maestro suspension, flip chip - Maestro, 12x148mm thru-axle, integrated downtube storage |
| Vidlica: | Fox 34 Float Rhythm, 130mm, GRIP damper, Boost 15x110 Kabolt, 44mm offset, custom tuned for Giant |
| Tlmič: | Fox Float Performance, 185/50, custom tuned for Giant |
| Riadítka: | Giant Contact TR35, 780x35mm |
| Gripy: | Giant Tactal Pro Single S:120mm, M:120mm, L:130mm, XL:130mm |
| Predstavec: | Giant Contact SL 35 S:40mm, M:40mm, L:50mm, XL:50mm |
| Sedlovka: | TranzX travel-adjustable dropper, remote S: 120-150mm travel / 30.9 x 459mm M: 140-170mm travel / 30.9 x 499mm |
| Sedlo: | Giant Romero SL |
| Radenie: | Shimano SLX SL-M7100, 1x12 |
| Prehadzovačka: | Shimano SLX RD-M7100 |
| Brzdy: | Shimano Deore BR-M6120, hydraulic, Shimano RT-56 rotors [F]180mm, [R]180mm |
| Brzdové páky: | Shimano Deore BL-M6100 |
| Kazeta: | Shimano SLX, 10x51 |
| Reťaz: | KMC X-12 |
| Kľuky: | Shimano MT512-1, 30t, 55mm chainline S:165mm, M:170mm, L:170mm, XL:170mm |
| Stred: | Shimano, press fit |
| Ráfiky: | Giant TRX 2 29 Carbon WheelSystem, 30mm inner width |
| Náboje: | Front : Giant MTB alloy, 6-bolt, [R] Giant MTB alloy, 3-pawl driver, 6-bolt |
| Špice: | Sapim |
| Plášte: | [F] Maxxis Minion DHF 29x2.5 WT, 3C MaxxTerra, EXO, TR [R] Maxxis Aggressor 29x2.5, EXO, TR, tubeless |
| Doplnky: | tubeless prepared, 2.6" max tire size, 34t max chainring size |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Príbeh značky Giant Bicycles sa začal v roku 1972 s jasným cieľom – meniť cyklistiku k lepšiemu a prinášať radosť z jazdy ľudom po celom svete. V priebehu 40 rokov sa stali jednou z najväčších cyklistických spoločností na svete. Priniesli na trh novinky v podobe inovatívnych technológií a potentov. V roku 1981 firma Giant predstavila prvý sériovo vyrábaný hliníkový rám pre širokú verejnosť.
Jeho nadpriemerná kvalita a cenová dostupnosť mala za následok masové rozšírenie hliníkových rámov. V roku 1987 predstavili svoj prvý karbónový rám na modeli Giant Cadex 980 C, čím Giant bicycles dosiahli prvenstvo v použití karbónového rámu na sériovo vyrábanom bicykli na svete. Bicykle Giant ponúkajú prvotriedne technológie nielen pretekárom, ale aj bežným cyklistom.
