KTM Gravelator Pro 2X 2026 je univerzálny karbónový gravel bicykel určený pre jazdcov, ktorí chcú široký rozsah prevodov, vysoký komfort a istotu pri jazde na štrku, asfalte aj v kopcovitom teréne. Vďaka dvojprevodníku 2x12 je ideálny pre tých, ktorí striedajú rýchle roviny, dlhé stúpania a zmiešané trasy.
Základom je ľahký karbónový rám Gravelator Carbon 2x / R6982, ktorý ponúka vysokú tuhosť, efektívny prenos sily a stabilné jazdné vlastnosti aj pri vyšších rýchlostiach. Rám je navrhnutý pre dlhé výjazdy, tréning aj gravel dobrodružstvá a umožňuje montáž brašní a príslušenstva pre bikepacking.
O radenie sa stará spoľahlivá sada Shimano GRX RX820 2x12, ktorá poskytuje presné a plynulé radenie aj v náročnom teréne. V kombinácii s dvojprevodníkom 46–30 a kazetou 11–36 ponúka veľmi široký rozsah prevodov – ideálny pre prudké výjazdy aj rýchlu jazdu po rovine.
Kolesá KTM Pro Gravel CL by Ibex v kombinácii s plášťami Maxxis Reaver 45 mm zabezpečujú nízky valivý odpor, dobrú trakciu a istotu na štrku aj asfalte. Bicykel si tak zachováva rýchlosť, ale zároveň aj stabilitu v teréne.
Celková hmotnosť sa pohybuje približne okolo 9,9 kg, čo z neho robí ľahký a veľmi univerzálny gravel bicykel vhodný na športové aj dlhé expedičné jazdy.
| Kategória: | Gravel bicykle |
|---|---|
| Farba: | Zelená |
| Materiál rámu: | Karbónový rám |
| Priemer kolies: | 28” |
| Rám: | Gravelator Carbon 2x/R6982 |
| Vidlica: | Gravel Carbon Fork F18 w/ mount |
| Prehadzovač: | Shimano GRX RX820-12 shadow+ |
| Prešmykač: | Shimano GRX RX820-2 |
| Radenie: | Shimano GRX RX610/RX410 |
| Kľuky: | Shimano GRX RX610-12 46-30 |
| Stredové zloženie: | Shimano RS500 pressfit Road |
| Kazeta: | Shimano HG710-12 / 11-36 |
| Reťaz: | Shimano M6100-12;Shimano RT30 CL 160;Shimano RT30 CL 160 |
| Kolesá: | KTM Pro Gravel CL 142/12TA;622x25TC HG9 TLR by Ibex |
| Plášte: | Maxxis Reaver EXO/TR DUAL 45-622 |
| Gripy: | KTM tape |
| Riadítka: | KTM TEAM Gravel 16° |
| Predstavec: | KTM TEAM II Road -7° ICR |
| Headset: | Acros AICR intern 1.1/8"-1.5" angle lim |
| Sedlo: | Selle Royal SRX |
| Sedlovka: | KTM TEAM II 27.2/400 |
| Maximálna hmotnosť: | 110 kg |
| Hmotnosť: | 9,9 kg |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Spoločnosť KTM založil v roku 1934 kováčsky inžinier Hans Trunkenpolz v rakúskom mestečku Mattighofen. Na začiatku vyrábali železiarske a strojárske výrobky. Časom sa firma pretransformovala na KTM Bike Industries - tak ako ju poznáme dnes. V priebehu posledných dekád sa KTM Bike Industries stal vplyvným hráčom v sektore predaja bicyklov.
Použité technológie prešli mnohými zmenami a urobili značný pokrok. KTM je jedným z mála výrobcov bicyklov, ktorý je schopný pokryť celú modelovú škálu bicyklov a elektrobicyklov. Už prvý bicykel KTM Fleetwing niesol známku: "Bikes made in Austria", ktorá viac ako 50 rokov ako grantuje najvyššiu kvalitu použitých materiálov a technológii.
