Ergonomický elektrobicykel KTM Macina Aera 872 LFC 2026
KTM Macina Aera 872 LFC 2026 je moderný trekingový a mestský elektrobicykel navrhnutý pre maximálny komfort, bezpečnosť a každodenné používanie. Vďaka konštrukcii Low Frame Concept (LFC) s veľmi nízkym nástupom umožňuje mimoriadne jednoduché nasadanie a zosadanie, čo oceníte pri mestských presunoch aj dlhších cyklovýletoch.
Základom bicykla je pevný hliníkový rám Macina Trekking Onroad, ktorý poskytuje stabilnú a istú jazdu aj pri vyšších rýchlostiach alebo plnom zaťažení.
O pohon sa stará výkonný motor Bosch Performance Line CX Smart System, ktorý ponúka silnú a plynulú asistenciu aj v kopcovitom teréne či pri jazde proti vetru. Integrovaná batéria Bosch PowerTube s kapacitou 800 Wh zabezpečuje nadštandardný dojazd vhodný na celodenné jazdy a dlhé trasy bez obáv z vybitia.
Komfort jazdy zvyšuje kvalitná odpružená vidlica FOX 34 so zdvihom približne 100 mm, ktorá efektívne tlmí nerovnosti na ceste, cyklotrasách aj štrkových úsekoch.
Bicykel je vybavený 11-rýchlostným radením Shimano CUES, ktoré prináša spoľahlivé a presné radenie s minimálnou údržbou. Hydraulické kotúčové brzdy poskytujú silný a istý brzdný výkon za každého počasia.
Praktickú stránku dopĺňa kompletná výbava pre každodenné použitie – blatníky, nosič, osvetlenie a stojan, takže bicykel je pripravený okamžite vyraziť bez ďalších úprav.
KTM Macina Aera 872 LFC 2026 je ideálnou voľbou pre jazdcov, ktorí hľadajú pohodlný, bezpečný a výkonný elektrobicykel na mestskú mobilitu, cykloturistiku a rekreačné jazdenie.

| Kategória: | Crossové elektrobicykle |
|---|---|
| Farba: | čierna |
| Materiál rámu: | Hliníkový rám |
| Priemer kolies: | 27,5” |
| Rám: | Macina Trekking Onroad Alloy 6061;PT800 Bosch BDU38/T5940 |
| Vidlica: | Suntour XCR 34 Air 27.5" LOR 80mm 15x110 |
| Motor: | Bosch PERFORMANCE CX BDU3840 |
| Displej: | Bosch KIOX 500 TFT Display |
| Batéria: | Bosch PowerTUBE 800Wh horizontal |
| Zámok batérie: | ABUS integrated lock IT1 (X-Plus key) |
| Nabíjačka: | Bosch STANDARD Charger 4A |
| Prehadzovač: | Shimano CUES U6000-11/10 LG shadow+ |
| Radenie: | Shimano CUES U6000-10 display |
| Kľuky: | KTM E-COMP2 ISIS 170mm Q8;FSA set steel 38T with Chainguard |
| Kazeta: | Shimano LG400-10 / 11-48 |
| Reťaz: | KMC e500 LG e-bike |
| Brzdy: | Tektro HD-M535 4-Piston;Tektro TR-45 2.3mm CL 180;Tektro TR-45 2.3mm CL 180 |
| Kolesá: | Shimano Deore M6000 CL 32H 135-5QR;DT Alpine II 2.34 black;Ryde Rival30 32H 584x30C |
| Plášte: | Schwalbe Johnny Watts Perf. Folding DD ;65-584 Reflex |
| Gripy: | GRIP ERGON GP10 |
| Riadítka: | KTM COMP rizer15 680mm |
| Predstavec: | KTM Line adjust. 0-60° ICR |
| Headset: | Acros AICR internal 1.5"-1.5" |
| Sedlo: | Selle Royal Lookin Evo |
| Sedlovka: | KTM Line II dropper 30.9 T:100 |
| Objímka sedlovky: | KTM TEAM Light CL-FJ21 - 34,9mm |
| Pedále: | MTB-Pedal flat VPE-527 alloy |
| Košík: | KTM Alumee snap-it 2.0/monkeyload ;rack clip |
| Predné svetlo: | Litemove SEC-150 150Lux CT1 connector |
| Blatník: | Racktime Alu 72mm BM Xeltec |
| Stojan: | KTM 28" adjustable MY2025 |
| Maximálna hmotnosť: | 138 kg |
| Hmotnosť: | 27,6 kg |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Spoločnosť KTM založil v roku 1934 kováčsky inžinier Hans Trunkenpolz v rakúskom mestečku Mattighofen. Na začiatku vyrábali železiarske a strojárske výrobky. Časom sa firma pretransformovala na KTM Bike Industries - tak ako ju poznáme dnes. V priebehu posledných dekád sa KTM Bike Industries stal vplyvným hráčom v sektore predaja bicyklov.
Použité technológie prešli mnohými zmenami a urobili značný pokrok. KTM je jedným z mála výrobcov bicyklov, ktorý je schopný pokryť celú modelovú škálu bicyklov a elektrobicyklov. Už prvý bicykel KTM Fleetwing niesol známku: "Bikes made in Austria", ktorá viac ako 50 rokov ako grantuje najvyššiu kvalitu použitých materiálov a technológii.
