KTM Macina Gran 820 2026 je univerzální trekingové elektrokolo určené pro každodenní dojíždění, cyklostezky i delší výlety po zpevněných cestách. Nabízí vyváženou kombinaci výkonu, komfortu a spolehlivosti, díky čemuž je vhodné pro jezdce, kteří hledají odolný a dobře vybavený e-bike pro různé typy použití.
Model je postaven na pevném hliníkovém rámu s trekingovou geometrií a nízkým nástupem, který usnadňuje nasedání i sesedání. O pohon se stará výkonný středový motor Bosch Performance Line CX Smart System, který poskytuje silnou a plynulou asistenci i při jízdě do kopců nebo s nákladem. Podle konfigurace nabízí vysoký točivý moment a přirozený jízdní projev, vhodný pro město i delší trasy.
Integrovaná baterie Bosch PowerTube 800 Wh zajišťuje velmi dlouhý dojezd, díky kterému zvládne kolo i celodenní výlety bez nutnosti častého nabíjení. Baterie je elegantně integrována do rámu, což zlepšuje jak design, tak i ochranu a vyvážení kola.
Komfort jízdy zajišťuje odpružená vidlice Suntour XCR32 se zdvihem 80 mm, která účinně tlumí nerovnosti na silnici i v lehčím terénu. O přesné a spolehlivé řazení se stará pohon Shimano CUES, navržený pro dlouhou životnost a hladký chod i při vyšší zátěži.
Bezpečnost zajišťují hydraulické kotoučové brzdy s dostatečným výkonem pro jisté brzdění i v horších podmínkách. Kolo je navíc plně vybavené pro každodenní použití – nechybí kvalitní LED osvětlení, blatníky, zadní nosič ani stojánek, takže je připravené jak do městského provozu, tak na turistické trasy.

| Kategória: | Crossové elektrobicykle |
|---|---|
| Farba: | Zelená |
| Materiál rámu: | Hliníkový rám |
| Priemer kolies: | 28” |
| Rám: | Macina Trekking Onroad Alloy 6061;PT800 Bosch BDU38/T5940 |
| Vidlica: | Suntour XCM 32 ATB coil 29" LO 80mm |
| Motor: | Bosch PERFORMANCE CX BDU3840 |
| Displej: | Bosch INTUVIA 100 LCD Display |
| Batéria: | Bosch PowerTUBE 800Wh horizontal |
| Zámok batérie: | ABUS integrated lock IT1 (X-Plus key) |
| Nabíjačka: | Bosch STANDARD Charger 4A |
| Prehadzovač: | Shimano CUES U6000-11/10 LG shadow+ |
| Radenie: | Shimano CUES U6000-10 display |
| Kľuky: | KTM E-COMP ISIS 170mm Q16;FSA steel 42T Direct Mount |
| Kazeta: | Shimano LG400-10 / 11-48 |
| Reťaz: | Shimano LG500 |
| Brzdy: | Tektro HD-T390 / E390 2-Piston;Tektro TR-45 2.3mm CL 180 ;Tektro TR-45 2.3mm CL 160 |
| Kolesá: | Shimano Deore M6000 CL 32H 135-5QR;DT Alpine II 2.34 black;Ryde Rival30 32H 622x30C |
| Plášte: | Schwalbe Al Ground Perf. RaceGuard;60-622 Reflex |
| Gripy: | Ergon GP1 SD |
| Riadítka: | Ergotec Lady Town 31,8 690mm |
| Predstavec: | KTM Line adjust. 0-60° ICR |
| Headset: | Acros AICR internal 1.5"-1.5" |
| Sedlo: | Selle Royal Lookin 3D |
| Sedlovka: | KTM COMP dropper internal 30.9 T:100 |
| Objímka sedlovky: | KTM Line JD-SC99 - 34,9mm |
| Pedále: | Trekking-Pedal VP-616 anti-slip |
| Košík: | KTM light60 snap-it 2.0/monkeyload;childseat + rack clip |
| Predné svetlo: | BM Myc 50Lux |
| Zadné svetlo: | BM Toplight 2C |
| Blatník: | SKS A69R PET Trek 28" rear |
| Kryt: | KTM type 9 for Bosch BDU38 |
| Stojan: | KTM 28" adjustable MY2025 |
| Maximálna hmotnosť: | 147 kg |
| Hmotnosť: | 28,5 kg |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Spoločnosť KTM založil v roku 1934 kováčsky inžinier Hans Trunkenpolz v rakúskom mestečku Mattighofen. Na začiatku vyrábali železiarske a strojárske výrobky. Časom sa firma pretransformovala na KTM Bike Industries - tak ako ju poznáme dnes. V priebehu posledných dekád sa KTM Bike Industries stal vplyvným hráčom v sektore predaja bicyklov.
Použité technológie prešli mnohými zmenami a urobili značný pokrok. KTM je jedným z mála výrobcov bicyklov, ktorý je schopný pokryť celú modelovú škálu bicyklov a elektrobicyklov. Už prvý bicykel KTM Fleetwing niesol známku: "Bikes made in Austria", ktorá viac ako 50 rokov ako grantuje najvyššiu kvalitu použitých materiálov a technológii.
