KTM Macina Team 892 XL Di2 2026 je robustný hardtail elektrobicykel kategórie e-MTB, určený pre jazdcov, ktorí hľadajú vysoký výkon, spoľahlivosť a maximálnu nosnosť pre športové aj dlhé rekreačné jazdenie. Verzia XL je konštruovaná pre vyššiu záťaž a väčších jazdcov, pričom ponúka stabilitu, istotu a komfort aj v náročnom teréne.
Základom bicykla je hliníkový rám Macina MTB 29", ktorý poskytuje vysokú pevnosť, stabilitu a presné vedenie stopy. Vďaka hardtail konštrukcii je bicykel efektívny pri šliapaní a vhodný na dlhé horské výjazdy aj cyklotrasy.
O pohon sa stará výkonný motor Bosch Performance Line CX Smart System (BDU3840) s krútiacim momentom až 85–100 Nm, ktorý poskytuje silnú a prirodzenú asistenciu aj v strmých stúpaniach. Integrovaná batéria Bosch PowerTube s kapacitou 800 Wh zabezpečuje veľmi dlhý dojazd pre celodenné jazdenie v teréne.
Bicykel je vybavený elektronickým radením Shimano Deore Di2 (11-rýchlostné), ktoré prináša presné, rýchle a bezúdržbové radenie aj pod záťažou, čo výrazne zvyšuje komfort jazdy v každej situácii.
Odpruženie zabezpečuje vzduchová vidlica Suntour XCR 34 Air so zdvihom približne 120 mm, ktorá efektívne tlmí nerovnosti a zlepšuje kontrolu v technickejšom teréne. Hydraulické kotúčové 4-piestikové brzdy poskytujú silný brzdný výkon a vysokú bezpečnosť aj v zjazdoch.
29" kolesá zvyšujú stabilitu, priechodnosť terénom a istotu pri vyšších rýchlostiach, zatiaľ čo zosilnená XL konštrukcia rámu zaručuje vysokú nosnosť a odolnosť.
KTM Macina Team 892 XL Di2 2026 je ideálnou voľbou pre ťažších jazdcov alebo tých, ktorí chcú extrémne spoľahlivý e-MTB hardtail na dlhé trasy, horské výjazdy a každodenné športové použitie.

| Kategória: | Hardtail elektrobicykle |
|---|---|
| Farba: | hnedá |
| Materiál rámu: | Hliníkový rám |
| Priemer kolies: | 29” |
| Rám: | Macina MTB 29" Alloy 6061 UDH;PT800 Bosch BDU38/M5700 |
| Vidlica: | Suntour XCR 34 Air 29" LOR 120mm 15x110 |
| Motor: | Bosch PERFORMANCE CX BDU3840 |
| Displej: | Bosch KIOX 500 TFT Display |
| Batéria: | Bosch PowerTUBE 800Wh horizontal |
| Zámok batérie: | ABUS integrated lock IT1 (X-Plus key) |
| Nabíjačka: | Bosch STANDARD Charger 4A |
| GPS Modul: | Bosch ConnectModule for BDU38YY |
| Prehadzovač: | Shimano Deore Di2 M6260-11 LG SGS shad+ |
| Radenie: | Shimano Deore Di2 M6250 |
| Kľuky: | KTM E-COMP2 ISIS 170mm Q8;FSA steel 38T with Chainguard Direct;Mount |
| Kazeta: | Shimano LG400-11 / 11-50 |
| Reťaz: | KMC e500 LG e-bike |
| Brzdy: | Tektro HD-M750 / E730 4-Piston;Tektro TR-54 2.3mm 6bolt 203;Tektro TR-54 2.3mm 6bolt 180 |
| Kolesá: | DT Swiss 370 6B 32H 148/12TA;DT Alpine II 2.34 black;Ryde Andra29 32H 622x29C |
| Plášte: | Schwalbe Smart Sam Plus Perf. ;GreenGuard 60-622 |
| Gripy: | Ergon GE10 |
| Riadítka: | Ergotec low rizer 740mm |
| Predstavec: | Ergotec Swell RE adjust. 0-60° |
| Headset: | Acros AICR intern 1.1/8"-1.5" angle lim |
| Sedlo: | Selle Royal Viaggio |
| Sedlovka: | bySchulz G.2 ST suspension 30.9/350 |
| Objímka sedlovky: | KTM TEAM Light CL-FJ21 - 34,9mm |
| Pedále: | MTB-Pedal flat VPE-527 alloy |
| Maximálna hmotnosť: | 172 kg |
| Hmotnosť: | 26,5 kg |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Spoločnosť KTM založil v roku 1934 kováčsky inžinier Hans Trunkenpolz v rakúskom mestečku Mattighofen. Na začiatku vyrábali železiarske a strojárske výrobky. Časom sa firma pretransformovala na KTM Bike Industries - tak ako ju poznáme dnes. V priebehu posledných dekád sa KTM Bike Industries stal vplyvným hráčom v sektore predaja bicyklov.
Použité technológie prešli mnohými zmenami a urobili značný pokrok. KTM je jedným z mála výrobcov bicyklov, ktorý je schopný pokryť celú modelovú škálu bicyklov a elektrobicyklov. Už prvý bicykel KTM Fleetwing niesol známku: "Bikes made in Austria", ktorá viac ako 50 rokov ako grantuje najvyššiu kvalitu použitých materiálov a technológii.
