KTM Macina Lycan 892 2026 je špičkový celoodpružený elektrobicykel kategórie e-MTB, určený pre jazdcov, ktorí hľadajú univerzálny trailový a all-mountain bike s vysokým výkonom, komfortom a modernými technológiami. Ide o jeden z najvyšších modelov radu Lycan pre rok 2026, ktorý kombinuje výkonný pohon Bosch s prémiovým odpružením FOX.
Základom bicykla je hliníkový rám Macina Lycan s modernou trailovou geometriou, ktorý v kombinácii s celoodpružením so zdvihom približne 140 mm poskytuje výbornú rovnováhu medzi stabilitou v zjazdoch a efektivitou v stúpaniach. Vďaka tomu je bicykel vhodný na technické traily aj dlhé horské výjazdy.
O pohon sa stará najnovší motor Bosch Performance Line CX (5. generácia), ktorý ponúka vysoký krútiaci moment až 85–100 Nm, tichý chod a prirodzenú asistenciu pri šliapaní. Integrovaná batéria Bosch PowerTube s kapacitou 800 Wh zabezpečuje extrémne dlhý dojazd aj v náročnom teréne.
Bicykel je vybavený špičkovým odpružením FOX (vidlica FOX 34 a zadný tlmič FOX Float), ktoré efektívne tlmí nerovnosti a zvyšuje kontrolu v zjazdoch. O radenie sa stará 12-rýchlostná sada Shimano Deore XT, ktorá poskytuje presné a rýchle radenie aj pod záťažou.
Hydraulické kotúčové brzdy Shimano so štvorpiestikovým systémom zabezpečujú vysoký brzdný výkon a istotu aj v strmých a technických pasážach. Moderné 29" (príp. mullet podľa veľkosti) kolesá prinášajú výbornú stabilitu vo vyšších rýchlostiach a dobrú priechodnosť terénom.
KTM Macina Lycan 892 2026 je ideálnou voľbou pre náročných jazdcov, ktorí chcú výkonný, spoľahlivý a komfortný e-MTB na celodenné trailové jazdenie, horské výjazdy a all-mountain použitie.

| Kategória: | Celoodpružené elektrobicykle |
|---|---|
| Farba: | Modrá |
| Materiál rámu: | Hliníkový rám |
| Priemer kolies: | 29” |
| Rám: | Macina Lycan Al6061 140 UDH;PT800 Bosch BDU38/M5290 |
| Vidlica: | FOX Float 34E AWL Sport 29" 140mm 15x110 |
| Tlmič: | FOX Float Rhythm 2Pos 230x65 |
| Motor: | Bosch PERFORMANCE CX BDU3840 |
| Displej: | Bosch PURION 200 Display and Remote |
| Batéria: | Bosch PowerTUBE 800Wh horizontal |
| Zámok batérie: | ABUS integrated lock IT1 (X-Plus key) |
| Nabíjačka: | Bosch STANDARD Charger 4A |
| Prehadzovač: | Shimano Deore XT M8100-12 SGS shadow+ |
| Radenie: | Shimano Deore M6100-12 |
| Kľuky: | KTM E-TRAIL2 ISIS 170mm Q12;FSA steel 36T Direct Mount |
| Kazeta: | Shimano Deore M6100-12 / 10-51 |
| Reťaz: | Shimano M6100-12 |
| Brzdy: | Shimano M4100 / MT420 4-Piston ;Shimano RT30 CL 203;Shimano RT30 CL 180 |
| Kolesá: | Shimano TC600B CL 32H 148-12TA;DT Alpine II 2.34;29" Ambrosio E30 Trail 32H 622x30TC;27.5" Ambrosio E30 Trail 32H 584x30TC |
| Plášte: | 27.5" Schwalbe Wicked Will Perf. 65-584 |
| Gripy: | KTM COMP Lock |
| Riadítka: | KTM COMP Trail35 rizer15 780mm |
| Predstavec: | KTM TEAM II Trail35 |
| Headset: | Acros AICR intern 1.1/8"-1.5" angle lim |
| Sedlo: | Selle San Marco RND Manganes Rails |
| Sedlovka: | KTM COMP II dropper internal 34.9 T:150 |
| Objímka sedlovky: | KTM TEAM Light CL-FJ21 - 39,0mm x 12 |
| Pedále: | MTB-Pedal flat VPE-527 alloy |
| Maximálna hmotnosť: | 126 kg |
| Hmotnosť: | 25,9 kg |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Spoločnosť KTM založil v roku 1934 kováčsky inžinier Hans Trunkenpolz v rakúskom mestečku Mattighofen. Na začiatku vyrábali železiarske a strojárske výrobky. Časom sa firma pretransformovala na KTM Bike Industries - tak ako ju poznáme dnes. V priebehu posledných dekád sa KTM Bike Industries stal vplyvným hráčom v sektore predaja bicyklov.
Použité technológie prešli mnohými zmenami a urobili značný pokrok. KTM je jedným z mála výrobcov bicyklov, ktorý je schopný pokryť celú modelovú škálu bicyklov a elektrobicyklov. Už prvý bicykel KTM Fleetwing niesol známku: "Bikes made in Austria", ktorá viac ako 50 rokov ako grantuje najvyššiu kvalitu použitých materiálov a technológii.
