Ak hľadáte rýchly XC bicykel, ktorý vám ponúkne vysokú efektivitu a nízku hmotnosť, potom je pre vás karbonový hardtail XTC Advanced 29 tou správnou voľbou. Tento bicykel je skvelý nielen na XC preteky a maratóny, ale aj na cross-country jazdy mimo pretekárskych tratí, keď vám ide predovšetkým o výnimočný zážitok z jazdy.
Hlavné prednosti
Karbónový rám Advanced Composite
Základom bicykla je mimoriadne ľahký karbónový rám Advanced Composite – vo veľkosti M váži iba 995 gramov. Karbónové rámy vyrábame vo vlastných továrňach z najkvalitnejších surových materiálov s využitím pokročilých výrobných metód a procesov. Vďaka tomu sa vyznačujú vysokou tuhosťou pri nízkej hmotnosti a poskytujú vynikajúce jazdné vlastnosti pre výkonnostnú aj pretekársku cyklistiku.
Vysoká efektivita a precízne vyladenie
Rám je navrhnutý tak, aby zabezpečil maximálnu efektivitu šliapania a perfektnú ovládateľnosť bicykla. Špecifická je aj jeho konštrukcia – skladba jednotlivých karbónových vrstiev pri ručnej výrobe sa líši podľa veľkosti rámu. Optimalizovaná je najmä vertikálna poddajnosť, aby rám ponúkal potrebnú tuhosť a zároveň dostatočný komfort. Výsledkom sú výborné jazdné vlastnosti pri každej veľkosti rámu.
Pretekárska XC geometria
Geometria rámu plne zodpovedá účelu moderného XC bicykla. Hlavový uhol je 69,5° (pri veľkostiach L a XL 70°), vďaka čomu je vidlica viac položená, čo zlepšuje ovládateľnosť bicykla v rýchlych zjazdoch a technických úsekoch. Sedlový uhol 73,5° oceníte najmä pri strmých stúpaniach, kde vám ideálna jazdná pozícia pomáha efektívne šliapať do kopca a zároveň udržiavať presnú stopu.
| Kategória: | Hardtail |
|---|---|
| EAN: | Zvoľte variant |
| Farba: | sivá |
| Materiál rámu: | Karbónový rám |
| Priemer kolies: | 29” |
| Rám: | Advanced-grade composite, 12x148mm thru-axle |
| Vidlica: | Giant Crest 34 RRL, 100mm, remote lockout, 44mm offset, 15x110 |
| Riadítka: | Giant Contact SL XC, 780x31.8mm |
| Gripy: | Giant XC Pro S:32mm, M:32mm, L:34mm, XL:34mm |
| Predstavec: | Giant Contact S:60mm, M:70mm, L:80mm, XL:90mm |
| Sedlovka: | Giant Connect, 30.9mm S:375mm, M:375mm, L:400mm, XL:400 |
| Sedlo: | Giant Grit Sport |
| Pedály: | platform [GC,GT] |
| Radenie: | Shimano Deore, 1x12 |
| Prehadzovačka: | Shimano Deore |
| Brzdy: | Shimano BR-MT410, hydraulic, Giant TR55 rotors [F]180mm, [R]160mm |
| Brzdové páky: | Shimano MT-401 |
| Kazeta: | Shimano Deore, 10x51 |
| Reťaz: | KMC X-12 |
| Kľuky: | Praxis Cadet M24, Boost, 32t |
| Stred: | Praxis, press fit |
| Ráfiky: | Giant XCT 29, 25mm inner width |
| Náboje: | alloy, sealed |
| Špice: | Sapim |
| Plášte: | [F] Maxxis Rekon Race, 29x2.4, [R] Maxxis Rekon Race, 29x2.25, foldable, TLR, EXO |
| Doplnky: | tubeless prepared, 2.25" max tire size, 38t max chainring size |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Príbeh značky Giant Bicycles sa začal v roku 1972 s jasným cieľom – meniť cyklistiku k lepšiemu a prinášať radosť z jazdy ľudom po celom svete. V priebehu 40 rokov sa stali jednou z najväčších cyklistických spoločností na svete. Priniesli na trh novinky v podobe inovatívnych technológií a potentov. V roku 1981 firma Giant predstavila prvý sériovo vyrábaný hliníkový rám pre širokú verejnosť.
Jeho nadpriemerná kvalita a cenová dostupnosť mala za následok masové rozšírenie hliníkových rámov. V roku 1987 predstavili svoj prvý karbónový rám na modeli Giant Cadex 980 C, čím Giant bicycles dosiahli prvenstvo v použití karbónového rámu na sériovo vyrábanom bicykli na svete. Bicykle Giant ponúkajú prvotriedne technológie nielen pretekárom, ale aj bežným cyklistom.
