KTM Macina Team 892 LFC ABS 2026 je moderný celoodpružený (hardtail podľa koncepcie LFC platformy) elektrobicykel kategórie e-MTB, určený pre jazdcov, ktorí hľadajú vysoký výkon, maximálnu bezpečnosť a univerzálne využitie v teréne aj na spevnených cestách. Model spája silný motor Bosch, integrovaný ABS systém a kvalitnú trailovú výbavu.
Základom bicykla je hliníkový rám Macina MTB 29" s modernou geometriou, ktorý poskytuje stabilitu, istotu v zjazdoch a dobrú ovládateľnosť aj v technickom teréne. Konštrukcia je navrhnutá tak, aby zvládala športovú jazdu aj každodenné používanie.
O pohon sa stará výkonný motor Bosch Performance Line CX Smart System, ktorý ponúka silnú a plynulú asistenciu aj v strmých stúpaniach. Integrovaná batéria Bosch PowerTube s kapacitou 800 Wh zabezpečuje nadštandardný dojazd vhodný na dlhé celodenné výjazdy.
Najväčšou bezpečnostnou výhodou modelu je Bosch eBike ABS systém v kombinácii s hydraulickými štvorpiestikovými brzdami Magura MTC ABS, ktorý zabraňuje zablokovaniu kolies pri prudkom brzdení a výrazne zvyšuje kontrolu na mokrom, štrkovom alebo technickom povrchu.
Odpruženie zabezpečuje vidlica FOX 34 so zdvihom približne 100 mm, ktorá efektívne tlmí nerovnosti a zlepšuje komfort aj stabilitu v teréne. O radenie sa stará 12-rýchlostná sada Shimano Deore XT, ktorá poskytuje presné a spoľahlivé radenie aj pri záťaži.
Bicykel je doplnený o praktickú výbavu pre každodenné použitie – nosič, blatníky, osvetlenie a stojan, vďaka čomu je pripravený na mesto aj dlhšie výlety bez ďalších úprav.
KTM Macina Team 892 LFC ABS 2026 je ideálnou voľbou pre jazdcov, ktorí chcú výkonný, bezpečný a univerzálny e-MTB s dôrazom na kontrolu, istotu a moderné technológie.

| Kategória: | Hardtail elektrobicykle |
|---|---|
| Farba: | oranžová |
| Materiál rámu: | Hliníkový rám |
| Priemer kolies: | 29” |
| Rám: | Macina MTB 29" Alloy 6061 UDH;PT800 Bosch BDU38/M5700 |
| Vidlica: | FOX 34 Float 29" AWL E 100mm 15x110 |
| Motor: | Bosch PERFORMANCE CX BDU3840 |
| Displej: | Bosch KIOX 500 TFT Display |
| Batéria: | Bosch PowerTUBE 800Wh horizontal |
| Zámok batérie: | ABUS integrated lock IT1 (X-Plus key) |
| Nabíjačka: | Bosch STANDARD Charger 4A |
| GPS Modul: | Bosch ABS control unit Magura |
| Prehadzovač: | Shimano Deore XT M8100-12 SGS shadow+ |
| Radenie: | Shimano Deore M6100-12 display |
| Kľuky: | KTM E-COMP2 ISIS 170mm Q8;FSA steel 38T with Chainguard |
| Kazeta: | Shimano Deore M6100-12 / 10-51 |
| Reťaz: | Shimano M6100-12 |
| Brzdy: | Magura MTC ABS 4-Piston;Magura MDR-C ABS CL 203;Magura MDR-C ABS CL 203 |
| Kolesá: | Shimano TC500B CL 32H 148-12TA ;DT Alpine II 2.34 black;Ryde Rival30 32H 622x30C |
| Plášte: | Schwalbe Johnny Watts Perf. DD;RaceGuard 60-622 Reflex |
| Gripy: | GRIP ERGON GP10 |
| Riadítka: | KTM COMP rizer15 700mm |
| Predstavec: | KTM Line adjust. 0-60° ICR |
| Headset: | Acros AICR internal 1.5"-1.5" |
| Sedlo: | Selle Royal Lookin Athletic Evo |
| Sedlovka: | KTM COMP dropper internal 30.9 T:100 |
| Objímka sedlovky: | KTM TEAM Light CL-FJ21 - 34,9mm |
| Pedále: | MTB-Pedal flat VPE-527 alloy |
| Košík: | KTM light 60 (snap-it 1.0) |
| Predné svetlo: | Litemove SEC-150 150Lux down |
| Blatník: | Racktime Alu 72mm BM Xeltec |
| Stojan: | KTM 28" adjustable MY2025 |
| Maximálna hmotnosť: | 147 kg |
| Hmotnosť: | 28,2 kg |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Spoločnosť KTM založil v roku 1934 kováčsky inžinier Hans Trunkenpolz v rakúskom mestečku Mattighofen. Na začiatku vyrábali železiarske a strojárske výrobky. Časom sa firma pretransformovala na KTM Bike Industries - tak ako ju poznáme dnes. V priebehu posledných dekád sa KTM Bike Industries stal vplyvným hráčom v sektore predaja bicyklov.
Použité technológie prešli mnohými zmenami a urobili značný pokrok. KTM je jedným z mála výrobcov bicyklov, ktorý je schopný pokryť celú modelovú škálu bicyklov a elektrobicyklov. Už prvý bicykel KTM Fleetwing niesol známku: "Bikes made in Austria", ktorá viac ako 50 rokov ako grantuje najvyššiu kvalitu použitých materiálov a technológii.
