Hliníkový XC hardtail XTC SLR 29 je cenovo dostupnejšou alternatívou ku karbónovým modelom XTC Advanced 29. Je navrhnutý tak, aby vám poskytol skvelú rovnováhu vysokej efektivity a výbornej ovládateľnosti, čo je ideálna kombinácia pre výkonnostné a pretekárske cross-country.
Hlavné prednosti
Hliníkový rám ALUXX SLR
Rám XTC SLR je vôbec najľahším hliníkovým MTB rámom, aký sme kedy vyrobili, a to vďaka prémiovej zliatine ALUXX SLR a pokročilému procesu zoslabovania – trubky ALUXX SLR sú o 20 % tenšie (a tým aj ľahšie) než trubky ALUXX SL. Kombináciou špičkového materiálu a najmodernejších výrobných postupov dokážeme vyrobiť rámy, ktoré sú mimoriadne ľahké, no zároveň vysoko tuhé a pevné.
Vysoká efektivita a skvelá ovládateľnosť
Hliníkový rám ALUXX SLR je navrhnutý a skonštruovaný tak, aby jeho pomer tuhosti a hmotnosti nemal vo svojej triede konkurenciu, čo sa prejavuje vysokou efektivitou šliapania aj precíznym ovládaním bicykla za všetkých okolností. Špecifická pretekársky ladená geometria rámu ponúka ideálnu rovnováhu stability a ovládateľnosti v akomkoľvek XC teréne.
Istota v teréne
Vzduchová vidlica Giant Crest 34 RRL poskytuje zdvih 100 mm a je vybavená uzamykaním z riadidiel. Pre lepšie jazdné vlastnosti a menšie riziko defektu sú kolesá Giant XCT 29 už z výroby pripravené na bezdušové použitie, stačí len aplikovať tesniaci tmel. Pre väčšiu istotu v zjazdoch a technických pasážach je vyšší z dvoch ponúkaných modelov vybavený teleskopickou sedlovkou, pričom na nižší model je samozrejme možné teleskopickú sedlovku dodatočne namontovať.
| Kategória: | Horské bicykle |
|---|---|
| EAN: | Zvoľte variant |
| Farba: | Fialová |
| Materiál rámu: | Hliníkový rám |
| Priemer kolies: | 29” |
| Rám: | ALUXX SLR-grade Aluminum, 12x148mm thru-axle |
| Vidlica: | Giant Crest 34 RRL, 100mm, 15x110, remote lockout |
| Riadítka: | Giant Connect XC, 740x31.8mm |
| Gripy: | Giant Sole-O |
| Predstavec: | Giant Contact S:60mm, M:70mm, L:80mm, XL:90mm |
| Sedlovka: | Giant Connect, 30.9mm S:375mm, M:375mm, L:400mm, XL:400 |
| Sedlo: | Giant ErgoContact Trail |
| Radenie: | Shimano Deore M-6100, 1x12 |
| Prehadzovačka: | Shimano Deore M-6100 |
| Brzdy: | Shimano BR-MT200, hydraulic, Shimano RT-10 rotors [F]180mm, [R]160mm |
| Brzdové páky: | Shimano BR-MT201 |
| Kazeta: | Shimano Deore, 10x51 |
| Reťaz: | KMC X-12 |
| Kľuky: | Praxis Cadet, 30t S:170mm, M:175mm, L:175mm, XL:175mm |
| Stred: | Praxis, press fit |
| Ráfiky: | Giant XCT 29, 25mm inner width |
| Náboje: | Shimano C500, sealed |
| Špice: | stainless |
| Plášte: | Maxxis Recon Race 29x2.4, foldable, TLR, EXO, tubeless |
| Doplnky: | tubeless prepared, 2.4" max tire size, 36t max chainring size |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Príbeh značky Giant Bicycles sa začal v roku 1972 s jasným cieľom – meniť cyklistiku k lepšiemu a prinášať radosť z jazdy ľudom po celom svete. V priebehu 40 rokov sa stali jednou z najväčších cyklistických spoločností na svete. Priniesli na trh novinky v podobe inovatívnych technológií a potentov. V roku 1981 firma Giant predstavila prvý sériovo vyrábaný hliníkový rám pre širokú verejnosť.
Jeho nadpriemerná kvalita a cenová dostupnosť mala za následok masové rozšírenie hliníkových rámov. V roku 1987 predstavili svoj prvý karbónový rám na modeli Giant Cadex 980 C, čím Giant bicycles dosiahli prvenstvo v použití karbónového rámu na sériovo vyrábanom bicykli na svete. Bicykle Giant ponúkajú prvotriedne technológie nielen pretekárom, ale aj bežným cyklistom.
